Jump to content

Radio - nie nie radio do komunikacji, ale po prostu radio :)


Recommended Posts

Wiem, że może być kłopot z licencjami, ale czy byłaby możliwość dodania radia Zet i RMF albo jakieś chociaż 2 (tak jak w ETS2/ATS) bo mamy jazdy na 3-4 godziny, będzie więcej, więc można by sobie umilić grę. Mam to gdzieś czy to realistyczne czy nie i czy maszyniści mogą sobie słuchać radia, ale ja jako gracz na pewno tego bym oczekiwał, a i gracze z zagranicy by poczuli polskie klimaty. Mogłoby to być dodane jako np. stare radio na pulpicie, albo tylko uruchamiane z menu.

  • I disagree 13
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team
10 godzin temu, adamets2 napisał(a):

Mam to gdzieś czy to realistyczne czy nie i czy maszyniści mogą sobie słuchać radia

To niedobrze.

10 godzin temu, adamets2 napisał(a):

ja jako gracz na pewno tego bym oczekiwał

Więc możesz sobie uruchomić kartę w przeglądarce w tle.

"RAPORT Nr PKBWK 02/2022 z postępowania w sprawie wypadku kolejowego zaistniałego 26 lutego 2021 r. o godz. 05:32 na stacji Grodzisko Dolne, w torze drugim, w km 163,654 linii kolejowej nr 68 Lublin - Przeworsk" wprowadza zalecenie o treści:
image.png.8e00c34f00f8176899bd0f0348fd6848.png

W związku z naszą współpracą z UTK, nie będziemy promować niebezpiecznych zachowań. Jeśli ktoś ma ochotę posłuchać sobie muzyki do grania, to może sobie ją włączyć z Media Playera, Spotifaja czy czego tam sobie życzy, w grze taka funkcjonalność się nie pojawi.

Cały raport dostępny tutaj:
https://www.gov.pl/attachment/d5046531-2208-467e-8612-d1051d5c596d

 

  • Like 5
  • Thanks 2
  • I agree 12
Link to comment
Share on other sites

@bart_dem gdyby nie był dla mnie to myślisz, że bym tu poświęcał tyle czasu i się z wami spierał? Ilość tej gry jaką mam na liczniku bije już gry, które mam po 2 lata. Gram bardzo często i bardzo mi się podoba. I bardzo mi na niej zależy.

@GoppelPL ok rozumiem wytyczne dla ruchu kolejowego. Dzięki za wyjaśnienie bo sam się zastanawiałem. Ale jak rozumiem to nie jest jakieś rozporządzenie Ministra czy ustawa tylko zalecenie UTK? Wprowadzone do życia czy nie?

Pomijając to to przecież nie jest symulator szkoleniowy tylko gra rozrywkowa na steam dla graczy z całego świata. Czy w takiej Brazylii, Chinach albo Pakistanie ktoś może "promować jakieś niebezpieczne zachowania"? Po za tym to jest tylko GRA! Zamieście jak w TSW4 planszę, że to jest tylko gra i żeby nie robić tego w życiu realnym. No i kolejna kwestia, że gra oddaje stan na 2018r. a te wytyczne są z 2022. No i w praktyce maszyniści nie mają jakiś smartfonów i sobie nie puszczają? Nie wierzę...

A co do realizmu: jednak nie wszystko chcecie zrobić mega realistycznie bo już takich samobójców co są w profesjonalnym symulatorze w tej GRZE nie dodajecie bo byście musieli zrobić 18+ co by wpłynęło negatywnie na sprzedaż i co jako argument w pełni rozumiem. Więc dlaczego nie można dodać polskiego radia, które nawet by bardziej przyciągnęło zagranicznych graczy niż naszych.

Nie korzystam z żadnego spotify i jakiś zewn. playerów w grach. Jak jest radio to jest. Jak nie ma to nie ma. To była tylko moja sugestia. W MFS tak to rozwiązano, że jest bardzo fajny mod, który wraz ze zmieniającą się lokacją podaje inne stacje. Ten mod ma jedną z największych ilości pobrań ze wszystkich modów do MFS więc jak widać, gracze lubią z tego korzystać. Jest to o tyle fajne, że można posłuchać mega egzotycznych stacji jak np. z Indii czy Pakistanu. Piloci mają na twardo zakazy o których piszesz bo to jeszcze bardziej niebezpieczne w ruchu lotniczym. Jak pisałem wcześniej - jeśli nie chcecie promować niebezpiecznych zachowań - szanuję to, ale można by to zrobić z jakiego dodatkowego menu, a nie umieszczać na pulpicie, w kabinach radyjek czy smarfonów. Np. w The Bus radio można włączyć po przełączeniu się w trybie pauzy na menu.

Jestem przekonany, że ta funkcjonalność by mogła zwiększyć sprzedaż bo siłą ETS2/ATS o której mało się pisze jest właśnie radio, które bardzo umila wielogodzinne jazdy. O ile w TSW4 jedziemy od tych 30 min do średnio 1 godz, a i tak część graczy nie sięga po ten gatunek twierdząc, że jest nudny o tyle tu mamy długie trasy i będziemy mieć jeszcze dłuższe. A nawet te osoby co tu mi dały emotiony nie zgadzam się - pomyślcie czy po ciężkim dniu pracy nie chcielibyście sobie umilić gry w SimRail słuchając radia? Także namawiam gorąco zespół SimRail do zastanowienia się nad tym pomysłem.

Zespół SimRail róbcie dalej swoją robotę. Dla mnie SimRail jest odkryciem bo nie przypuszczałem, że aż tak mi się spodoba. Pozdrawiam

Edited by adamets2
  • I disagree 11
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, adamets2 napisał(a):

W MFS tak to rozwiązano, że jest bardzo fajny mod, który wraz ze zmieniającą się lokacją podaje inne stacje. Ten mod ma jedną z największych ilości pobrań ze wszystkich modów do MFS więc jak widać, gracze lubią z tego korzystać.

Kłamstwa, kłamstwa i jak zwykle kłamstwa. Jumpseat Radio to 7tys pobrań na flightsim.to, gdzie najpopularniejsze aplikacje/addony mają po 500tys pobrań, co plasuje ją dopiero na czwartej stronie najczęściej pobieranych aplikacji na fligtsim.to będąc mniej popularna od takich aplikacji jak 'Where is my damn community folder ?' xD I w tym podsumowaniu nie wliczam rzeczy takich jak scenerie i malowania które również są modami.

 

Godzinę temu, adamets2 napisał(a):

Jestem przekonany, że ta funkcjonalność by mogła zwiększyć sprzedaż bo siłą ETS2/ATS o której mało się pisze jest właśnie radio

XDD Właśnie dlatego kupiłem ATS'a i ETS.... żeby posłuchać radia.

 

Godzinę temu, adamets2 napisał(a):

Po za tym to jest tylko GRA!

Gra z gatunku SYMULATOR.

 

Godzinę temu, adamets2 napisał(a):

No i w praktyce maszyniści nie mają jakiś smartfonów i sobie nie puszczają?

A ty nie masz? Puść sobie muzyczkę z telefonu.

  • I agree 8
Link to comment
Share on other sites

W dniu 28.01.2024 o 15:14, misiekczołgista napisał(a):

Ty masz już reputację minus 14 na tym forum :D:D:D:D:D  Dasz radę do minus 100?

Wiesz moja reputacja tutaj to jest mało ważna. Może mam ujemną reputację na tym forum, ale przynajmniej nie donoszę na Steam na SimRail jak @Michał_Wx, który ma bardzo wysoką reputację. Jak poziom reputacji ma świadczyć o wspieraniu tego produktu to już wolę mieć ujemną i nie pisać tego co napisała ww osoba. Ważna będzie reputacja SimRail na steam. Póki będzie większość komentarzy pozytywnych to będzie ok. Jak będą mieszane albo negatywne to wtedy będzie kłopot i maszyniści i gracze czytający 700 str. instrukcje tego nie uratują. Na steam od czasu do czasu pojawia się czy to w dyskusji ogólnej czy w recenzjach post gdzie ktoś np. pisze, że przez 4 godz. nie mógł ruszyć pociągiem. Sam miałem za pierwszym razem problem w samouczkach. Wklejałem także w jednym z tematów link do jednego z materiałów WB, youtubera z 20 letnim stażem w symulatorach, który przez godzinę nie mógł ruszyć EN57. Cała ta moja negatywna reputacja jest wynikiem 20 aktywnych osób z forum na 7702 wszystkie osoby (zarejestrowane na obecną chwilę), które wprowadziły swoją narrację.

Pisałem w różnych tematach wyłącznie moje oczekiwania, moje sugestie, które w całości podtrzymuję. Można mieć za złe TSW4, że są tak krótkie trasy tylko czy aby nie jest to przemyślana strategia? Że zrobili badania, że po prostu na dłuższych odcinkach gracze mogą się nudzić? Dlatego jak są tak długie trasy pisałem o zwierzątkach wpadających na tory, radiu i innych urozmaiceniach. To zadowoli wszystkich. Natomiast złożone manewry czy hamulce w wagonach część osób.

Nie jest absolutnie prawdą, że zależy mi na jakimś trollowaniu itp. Po prostu mam inne zdanie niż większość osób z tego forum. Symulatory pociągów w Polsce mają swoich wiernych fanów. Jest przecież darmowa polska Maszyna. Są to jednak przeważnie osoby zawodowo zajmujące się pociągami lub grające wyłącznie w ten jeden podgatunek lub takie, które grają w różne symulatory, ale mają dużo czasu i zapału żeby ogarniać złożone zagadnienia.

Ale dzisiaj świat jest szybki. Gracze mają setki gier do grania. Już pisałem, ale powtórzę - spektakularny sukces MFS, które notuje rekordową sprzedaż zarówno na PC jak i konsole nie wynika z tego, że gra jest mega trudna. Owszem ona - dla chętnych jest mega trudna, właściwie na poziomie profesjonalnym, ale można wyłączyć to wszystko i dać pada 5 latkowi, który będzie sobie leciał Cesną nad Nowym Jorkiem. Większość graczy gra w MFS na poziomie łatwym i średnim.

Dosyć emocjonalny poziom niektórych tu wypowiedzi w stosunku do mnie oczywiście wynika z tego, że wiemy doskonale co się dzieje po forach i jak pełną zazdrości i hejtu jest nasza nacja. To samo dzieje się na multi. Jednak zapewniam was, że nie miałem absolutnie złych intencji. Szanuję graczy oczekujących super realizmu i trudności. Ja mam po prostu inne oczekiwania. Na końcu zadecydują ostatecznie wyniki sprzedaży. A jeśli prawdą jest, że SimKol zarabia tak naprawdę w segmencie profesjonalnym, a to jest tylko bardzo poboczna sprawa, no to wtedy rzeczywiście może im nie zależeć na wynikach sprzedaży i wtedy pewnie nie będą się oglądać na graczy oczekujących rozrywki i utrudnią tą grę spełniając wasze oczekiwania...

Generalnie ochłońcie. Rozmawiamy wyłącznie o grze. Z mojej strony aktywność na tym forum zdecydowanie zmaleje. Co chciałem to już napisałem. Jak będę mieć jakieś pytania albo problemy to zwrócę się o pomoc. No i jak wyjdzie ten duży update + DLC to pewno też coś napiszę.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Edited by adamets2
  • I disagree 3
Link to comment
Share on other sites

 

21 minut temu, Hatri napisał(a):

Po co w ogóle piszesz ściany tekstu nie na temat własnego wątku? xD

Przecież to mój wątek 🙂

Ale - racja dalsza dyskusja nie jest już potrzebna więc EOT. Chciałem dać jakieś podsumowanie.

A na multi, profesjonalnym graczom nie pomoże nawet symulator jaki jest w PKP jak na nastawniach będą dzieci i pijani 😂 na co ludzie narzekają na steam.

A będą dzieci i pijani bo gra jest bez ograniczeń, kupić może każdy i każdy jest klientem więc banowanie takich może się skończyć jeszcze większymi pretensjami na steam co może skutkować negatywnymi konsekwencjami.

Pomysł z radiem uważam za dobry. Liczę na to, że może kiedyś Twórcy zmienią zdanie. Mamy na razie wyrażone stanowisko jednej osoby z moderacji, ale to nie jest szef rady nadzorczej żadnej ze spółek, z całym dla niego szacunkiem.

Jeszcze raz pozdrawiam.

Edited by adamets2
  • I disagree 5
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team
17 godzin temu, adamets2 napisał(a):

Mamy na razie wyrażone stanowisko jednej osoby z moderacji, ale to nie jest szef rady nadzorczej żadnej ze spółek, z całym dla niego szacunkiem

Moje słowa spokojnie możecie przyjmować jako stanowisko producenta, po to tu jestem - chyba, że zaznaczę, że wyrażam prywatną opinię.

  • Like 5
  • Thanks 2
  • I agree 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 77 / 81
          • Percentage filling 95%
          • Most players 90
      • PL3
      • pl3
      • 12 / 78
          • Percentage filling 15%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 31 / 82
          • Percentage filling 38%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 12 / 83
          • Percentage filling 14%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 65 / 83
          • Percentage filling 78%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 4 / 78
          • Percentage filling 5%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 74 / 89
          • Percentage filling 83%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 16 / 79
          • Percentage filling 20%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 1 / 76
          • Percentage filling 1%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 26 / 78
          • Percentage filling 33%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 3 / 81
          • Percentage filling 4%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 3 / 75
          • Percentage filling 4%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 20 / 76
          • Percentage filling 26%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 3 / 77
          • Percentage filling 4%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 27 / 34
          • Percentage filling 79%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 16 / 34
          • Percentage filling 47%
          • Most players 31
      • PL8
      • pl8
      • 7 / 34
          • Percentage filling 21%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 30 / 34
          • Percentage filling 88%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 32 / 34
          • Percentage filling 94%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 10 / 34
          • Percentage filling 29%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 24
      • UA1
      • ua1
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 12 / 34
          • Percentage filling 35%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 16 / 34
          • Percentage filling 47%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 518 / 1660 Total players
    • 31% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy