Jump to content

Kamera z perspektywy maszynisty.


Recommended Posts

Witam. Jeżeli moge podpowiedzieć jako maszynista na codzień prowadzący pociągi to jeśli chodzi o jeszcze większe zwiększenie realizmu można by parametr kamery POV w pionie zmniejszyć do 40-30. Obecnie jest minimalny 50 i mam wrażenie jakbym siedział przykładowo na eu07 daleko od nastawnika na maxa na odsunietym fotelu. Taka moja sugestia z "gruntu". Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

W realnym świecie musisz mieć ten nastawnik w zasięgu rąk, w zasięgu rąk grzybek czuwaka, itp, a obracasz sobie swobodnie i błyskawicznie głową, czy nawet samymi oczami i ogarniasz wzrokiem przyrządy, które w danej chwili potrzebujesz widzieć - obracanie się za pomocą myszy, żeby sięgnąć wzrokiem tam, gdzie (według twojej wypowiedzi powyżej) chciałbyś żeby nie było widoczności podczas siedzenia za nastawnikiem w symulatorze jest dużo bardziej problematyczne - to są dodatkowe czynności zewnętrznymi przyrządami sterującymi komputerem, rozpraszające uwagę, tak? Nie mów, że są programy śledzące położenie twarzy z kamerki, bo one nie są idealne i nadal są różne problemy z tym - używają tego maniacy i zawodowi streamerzy, których stać na odpowiedni sprzęt.

Fajnie wiedzieć, że to nie dokładnie tak widzi nastawnik w "siódemce" czy pulpit w Impulsie rzeczywisty maszynista, ale lepiej mieć jednak nieco rozszerzony widok pulpitu z symulatorowego fotela maszynisty, gdzie nie muszę nawet sięgać ręką do nastawnika, a chcę móc to i owo widzieć i móc kliknąć.

PS: W "MaSzynie" odsuwam kamerę głowy siedzącego maszynisty do tyłu na maxa, dopóki nie mam oparcia fotela "w kadrze" i nieco tę głowę pochylam do przodu - bo potem nie muszę się na tym fotelu obracać i przesuwać za pomocą myszy.

Edited by Nieciej
Uściślenia
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy