Jump to content

Moderowanie gry, zglaszanie nieaktywnych


AreoBird

Recommended Posts

Cześć,

Jak stoi sprawa z moderowaniem gry? Teraz jest sytuacja, że siedzi ktoś na DR nieaktywny blokuje cały ruch. Nie da się grać.

Druga sprawa to przy zgłoszeniu nieaktywnego co by się nie wpisało lub nie zaznaczyło wyskakuje "Opisz dlaczego chcesz zgłosić tego gracza".

Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team

Trzeba wpisać trochę więcej, niż "AFK", mamy minimalną ilość znaków, które trzeba wpisać w zgłoszeniu. Warto również zadbać, żeby były jakieś ślady na czacie tekstowym - w ten sposób po zgłoszeniu i logach z czatu jesteśmy w stanie określić, co się działo na serwerze 7h temu. Gdzie teraz ma miejsce taka sytuacja?

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team

Wystarczy opisać problem szerzej - rozumiem, że z twojej perspektywy od razu wiadomo o co chodzi, ale kiedy któreś z nas usiądzie do moderowania za trzy godziny, zobaczymy jedno zgłoszenie "Gracz nieaktywny na DR" i absolutnie nic na czacie, to nie mamy podstaw, żeby kogoś zbanować. Żółte wiadomości są podpowiedziami dla dyżurnego, on też cały czas się uczy.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego od razu banować?
Po zgłoszeniu ktoś powinien się przyjrzeć na żywo sytuacji i ocenić co się dzieje, pomóc w sytuacji na przykład właśnie złego ułożenia przebiegu.

Te zgłoszenia są tylko po to żeby po kilku godzinach banować? W takim razie nie będę zgłaszał nikogo, bo dostanie bana a znikąd pomocy

Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team

Niestety ja mam tylko opcje "kick" i "ban", ewentualnie mogę wsiąść na jakiś pociąg albo sąsiednią nastawnię i jeśli "kłopotliwy" gracz będzie chciał współpracować, to trochę mu pomóc. Nie mam takiej opcji, kiedy nie ma mnie w domu - wtedy pozostaje liczyć na pozostałe osoby z ekipy moderatorów. Jeśli oni również są zajęci np. spaniem, bo zgłoszenie pojawia się o image.png.2da4ee8f5902feb723d6e5061689286d.png takiej godzinie, to po zalogowaniu się jedyne co możemy zrobić, to ukarać graczy, którzy wykazali się uciążliwością wobec innych i widać to po wielu zgłoszeniach, nieaktywności na czacie albo pisaniu "hahaha, nigdzie nie pojedziecie".

Link to comment
Share on other sites

VC się zapisuje do odsłuchu? Może dobrym pomysłem by było zrobić zapis ostatnich 24h VC celem ewentualnej analizy zgłoszeń. Przy dobrej kompresji nie powinno to dużo zajmować, o ile jest w ogóle taka możliwość techniczna

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, GoppelPL napisał(a):

Aktualnie zapisuje się tylko czat tekstowy.

Nie byłoby wielu problemów. Gdyby tylko własne serwery były dostępne od samego początku. 
Społeczeństwo na takim serwerze będzie zorganizowane.
A teraz jest to mieszanka kultur i bałaganu, a nie konsekwentna gra.

P.S Na przykład mam pojemność serwera, ale nie ma możliwości zaimplementowania ich do gry.

Edited by Loongeron
  • I disagree 2
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, GoppelPL napisał(a):

Niestety ja mam tylko opcje "kick" i "ban", ewentualnie mogę wsiąść na jakiś pociąg albo sąsiednią nastawnię i jeśli "kłopotliwy" gracz będzie chciał współpracować, to trochę mu pomóc. Nie mam takiej opcji, kiedy nie ma mnie w domu - wtedy pozostaje liczyć na pozostałe osoby z ekipy moderatorów. Jeśli oni również są zajęci np. spaniem, bo zgłoszenie pojawia się o image.png.2da4ee8f5902feb723d6e5061689286d.png takiej godzinie, to po zalogowaniu się jedyne co możemy zrobić, to ukarać graczy, którzy wykazali się uciążliwością wobec innych i widać to po wielu zgłoszeniach, nieaktywności na czacie albo pisaniu "hahaha, nigdzie nie pojedziecie".

A przed kickiem i banem nie macie opcji bezposrednio do danego dyzurnego napisac na czacie z pominieciem kanalu radiowego i go podpytac co sie dzieje? Wiemy ze sa problemy z kanalami radiowymi i moze dojsc do nieoorozumienia ale jako moderator po zgloszeniu, na czacie ogolnym jak sie odezwie do takiego dyzurnego z pominieciem wyboru kanalu to nie bedzie powiatpiewania ze dyzurny albo odczyta ostrzezenie przed kickiem albo czytac nie potrafi/odszedl od kompa i na takiego kicka by zaslugiwal.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy