Jump to content

Błąd oświetlenia wnętrza w EN-76


Bartek_Smok

Recommended Posts

Jadąc nocą EN-76 zauważyłem coś co jest raczej błędem. Pomimo zapalonego oświetlenia wewnątrz wagonów, z zewnątrz nie widać zapalonego światła. Gdy na stacji otworzą się drzwi, przez nie widać światło wewnątrz pomimo, że nie widać przez okna. Okna raczej nie są przyciemniane, na Centralnej już widać wszystko przez okna...


 

20230124014444_1.jpg

20230124013538_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team

Te szyby są dość ciemne i to tłumią. Świeci się i widać różnicę. Można by spróbować dodać emisyjność szyby przy oświetlonym wnętrzu, ale w Maszynie wyglądało tragicznie i nie było stosowane, więc w Simrailu nawet nie próbowałem.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 24.01.2023 o 04:41, Stele napisał(a):

Te szyby są dość ciemne i to tłumią. Świeci się i widać różnicę. Można by spróbować dodać emisyjność szyby przy oświetlonym wnętrzu, ale w Maszynie wyglądało tragicznie i nie było stosowane, więc w Simrailu nawet nie próbowałem.

Ok, ale czemu na Centralnym wygląda to dobrze, a na "zewnątrz" już jest ciemno? Prawdę mówiąc pasażerski pociąg, któremu nie "świecą się" okna w czasie jazdy wygląda bardzo dziwnie.

Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team

Na centralnym jest ogólnie inne oświetlenie globalne, udające warunki podziemne. Słońce/księżyc tam nie działa, to nie rzuca też cienia i ustawienia ekspozycji są kompletnie inne. Pewnie stąd ta różnica. Niestety nie mam pomysłu jak to zrobić ładniej.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy