Jump to content

Blokada podania nieprawidłowego wjazdu DGW


Recommended Posts

Dzisiaj już dwa razy na DGW zdarzyło mi się widzieć pociąg który miał jechać do Doroty, a czekał pod wyjazdowym w kierunku Dąbrowy Górniczej Strzemieszyce. Nie da się tego pociągu cofnąć, bo automatycznie skład jest zatrzymywany w momencie mijania peronów. Jedynym wyjściem jest manewr w kierunku Strzemieszyc i cofnięcie w grupę towarową. Proponowałbym podpiąć wjazd pod semafor F od strony Sławkowa jako nieprawidłowy dla pociągów jadących do Doroty, tak żeby gracz nie mógł podać wjazdu w to miejsce. 

Edited by Melok
Link to comment
Share on other sites

Generalnie powinno być tak że pociąg powinien ruszyć i przebieg powinien być rozwiązany z automatu. 
To powinno być że tak powiem odnotowane, i powinien wyświetlić się komunikat dla osoby będącej na danej nastawni że wyprawił skład na niewłaściwe drogę.
Tak wiem że może to być upierdliwe dla osoby która akurat będzie prowadzić dany pociąg bo w tym momencie gracz będący dyżurnym przerwie komuś scenariusz.
Ale tak powinno być. Jeden jak i drugi powinien wiedzieć kto spierdzielił sytuację.
Ja na tym posterunku spędziłem dobrych parę, jak nie paręnaście godzin, i nie miałem problemów z odpowiednim kierowaniem składów w odpowiednim kierunku. 
Czasami nawet było wesoło jak gdzieś coś się przyblokowało i nagle puściło, o dziwo z lekko nudnawej stacji robiło się istne centrum komunikacji kolejowej. 
Wszystko jest do ogarnięcia. Na tej stacji po mimo iż jest w miarę prosta należy się skupić i uważać co się robi ze zwrotnicami.
Chyba że zostaną wprowadzone manewry, o wówczas będzie kilkanaście możliwości do zrealizowania i tak dalej. 

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy