Jump to content

Szybki VoteKick z serwera.


Recommended Posts

Witam. Wczoraj miałem taką sytuację, że na nastawnię w Psarach zameldował się na służbę jakiś dzieciak (ale nie o wiek tu chodzi) i nie za bardzo sobie radził z prowadzeniem ruchu. Jakiemuś maszyniście puściły nerwy ponieważ wszyscy mieliśmy opóźnienie ponad 100 minut i coś tam nieodpowiedniego powiedział do dzieciaka/dyżurnego. Ten się fochnął i zapowiedział, że nikogo nie przepuści i rzeczywiście przytrzymał nas pod semaforami jakieś 25 minut.

Moje pytanie, czy nie można by było zrobić coś takiego, że w opcjach gracza będzie też "kick", tzn. obok reportowania. Jeżeli np. w danym okręgu trzy osoby i więcej zagłosują za kickiem takiego "niegrzecznego" delikwenta (obojętnie czy to maszynista czy dyżurny), to go wyloguje z serwera i zablokuje dostęp do tego konkretnego serwera na około 15 minut? Taki zimny prysznic, aby pacjent ochłonął trochę z emocji.

Dodatkowo ta funkcja miałaby możliwość kickować w innych przypadkach, np. takich jak brak aktywności przez gracza ... bo mama go na rosół zawołała.

Edited by Arek
  • Like 2
  • I disagree 5
  • Haha 2
  • I agree 15
Link to comment
Share on other sites

Aby to realnie zadziałało, powinna być raczej propozycja wyrzucenia danego gracza. Taka propozycja byłaby później weryfikowana przez innych graczy w formie ankiety. Dopiero po demokratycznym głosowaniu, użytkownik uprzykrzający grę byłby wyrzucany z serwera + ban 1h. Nie jest to nic nowego - taki system widziałem już w innych grach multi. Skoro działa, nie ma chyba sensu wymyślać koła na nowo.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Arek napisał(a):

Witam. Wczoraj miałem taką sytuację, że na nastawnię w Psarach zameldował się na służbę jakiś dzieciak (ale nie o wiek tu chodzi) i nie za bardzo sobie radził z prowadzeniem ruchu. Jakiemuś maszyniście puściły nerwy ponieważ wszyscy mieliśmy opóźnienie ponad 100 minut i coś tam nieodpowiedniego powiedział do dzieciaka/dyżurnego. Ten się fochnął i zapowiedział, że nikogo nie przepuści i rzeczywiście przytrzymał nas pod semaforami jakieś 25 minut.

Moje pytanie, czy nie można by było zrobić coś takiego, że w opcjach gracza będzie też "kick", tzn. zamiast reportowania jeżeli np. w danym okręgu trzy osoby i więcej zagłosują za kicikiem takiego "niegrzecznego" delikwenta (obojętnie czy to maszynista czy dyżurny), to go wyloguje z serwera i zablokuje dostęp do tego konkretnego serwera około 15 minut? Taki zimny prysznic, aby pacjent ochłonął troche z emocji.

Dodatkowo ta funkcja miałaby możliwość kikować w innych przypadkach, np. takich jak "opuszczenie pojazdu czy nastawni" czyli brak aktywności przez gracza bo mama go na rosół zawołała.

Największym minusem tej opcji że mogłoby dochodzić do nadużyć. Jak sobie podporządkujesz dobrze graczy to dajmy na przykład że ktoś nie ma do końca pojęcia np. jak działają blokady półsamoczynne i musi przeczytać instrukcje, ewentualnie trzeba to wytłumaczyć, wtedy ktoś daje votekicka dyżurnemu który ma z tym styczność po raz pierwszy.  Może wystąpić sytuacja gdzie jest mniejsza ilość graczy, ktoś chce się dostać na jakiś posterunek więc rzuca fałszywe oskarżenia na dyżurnego że nic nie ogarnia lub jest rzekomo złośliwy i nie chce go wpuścić, co jest ciężko zweryfikować z perspektywy zwykłego gracza i demokracja może zawieść jak wyżej mówiłem w przypadku gdy gracze w pobliżu będą znajomymi/kolegami którzy będą w zmowie.

  • I agree 10
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, o1zo napisał(a):

Aby to realnie zadziałało, powinna być raczej propozycja wyrzucenia danego gracza. Taka propozycja byłaby później weryfikowana przez innych graczy w formie ankiety. Dopiero po demokratycznym głosowaniu, użytkownik uprzykrzający grę byłby wyrzucany z serwera + ban 1h. Nie jest to nic nowego - taki system widziałem już w innych grach multi. Skoro działa, nie ma chyba sensu wymyślać koła na nowo.

Nikt tu nie wymyśla koła na nowo, pozatym nie ma jednego uniwersalnego systemu do wszystkich gier, każda ma swoją specyfikę. Tu nie ma czasu na jakieś demokratyczne głosowania, trzeba działać tu i teraz gdzie nam dany gracz przeszkadza. Jeżeli coś nie tak jest z dyżurnym w Psarach, to głos o jego być lub nie na serwerze muszą zabierać gracze znajdujący się w jego bezpośrednim pobliżu np. okręg 15 km. Co kogo obchodzą Psary jak obecnie jest w Katowicach? Taki system kickowania działa w wielu grach multi i się sprawdza, jest co ważne szybki, prosty i skuteczny.

 

2 godziny temu, tomadr napisał(a):

Największym minusem tej opcji że mogłoby dochodzić do nadużyć. Jak sobie podporządkujesz dobrze graczy to dajmy na przykład że ktoś nie ma do końca pojęcia np. jak działają blokady półsamoczynne i musi przeczytać instrukcje, ewentualnie trzeba to wytłumaczyć, wtedy ktoś daje votekicka dyżurnemu który ma z tym styczność po raz pierwszy.  Może wystąpić sytuacja gdzie jest mniejsza ilość graczy, ktoś chce się dostać na jakiś posterunek więc rzuca fałszywe oskarżenia na dyżurnego że nic nie ogarnia lub jest rzekomo złośliwy i nie chce go wpuścić, co jest ciężko zweryfikować z perspektywy zwykłego gracza i demokracja może zawieść jak wyżej mówiłem w przypadku gdy gracze w pobliżu będą znajomymi/kolegami którzy będą w zmowie.

Nie popadajmy w paranoję, raczej w konwojach ze znajomymi się tu nie jeździ, a już na pewno nie po to by "mścić" się na graczach. Jak pisałem wyżej, system sprawdza się w grach o podobnej tematyce do tego jest co ważne szybki i skuteczny.

Edited by Arek
Link to comment
Share on other sites

Mi powoli też momentami zaczynają puszczać nerwy. Jak ktoś czegoś nie wie i zapyta na czacie czy to głosowym czy napisze zawsze chętnie spróbuję pomóc wytłumaczyć albo zarzucić czymś przydatnym - tak samo działa w drugą stronę, też nie raz inni gracze nauczą mnie czegoś innego i w niewiedzy nie widzę żadnego problemu (dopóki nie próbujemy zgrywać King-Konga i udawać kij wie kogo pchając się na nastawnie zwyczajnie dla nas za trudne). Każdy kiedyś zaczynał...

 

ALE... co raz częściej trafiam po prostu na trolli albo wyzywające dzieci (no chcąc nie chcąc, ci, którzy wyzywali nie brzmieli na więcej niż 16 lat - nie mam nic do dzieci w grze, bo dużo jest uprzejmych, chętnych na naukę i spoko grających). 

No dziś chłop przebił wszystko. Przejechałem Pendolino bez większych problemów od Warszawy do... Sosnowca. 5 minut stałem pod wjazdowym, wołałem na radiu, pisałem nic... Dostałem wjazd... na tor boczny bez sieci nie mówiąc o braku peronu (oczywiście -1000!). Koleś nie odpowiadał nikomu, kolegom z naprzeciwka wyświetlał dyskotekę na semaforach - no zwykły troll. Podobno wcześniej uprzykrzał życie na Górze Włodawskiej i nic niestety z nim nikt nie zrobił. 

Niestety co raz częściej trafiam na takich osobników i powiem szczerze wolę lecieć na Sędziszów, albo śmigać po Warszawie, po odbiera mi to czasem przyjemność z gry, także jak najbardziej jestem za vote kickiem, albo wprowadzeniem jakiejkolwiek funkcji, która będzie w stanie dość szybko wyrzucić delikwenta z gry. image.thumb.jpeg.4333514400dba90c9770d19caea82f30.jpeg

  • Like 2
  • I agree 7
Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze że jeśli wyrzucić, to wejdzie gdzie indziej i będzie dalej trolował, tylko gdzieś indziej. Tu jest potrzebne wyrzucenie i  automatyczny ban tygodniowy a po trzech banach roczny, to ich nauczy. Też miałem takich już kilka razy na trasie i naprawdę odechciewa się.

  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

raportowanie, mam nadzieję, ma albo będzie miało jakieś przełożenie na dostęp do serwerów

tymczasowe bany, jak w grach competetive

eskalacja wymiaru kary w przypadku recydywy, itd.

brak wiedzy łatwo nadrobić, ban na kilka godzin tylko do tego zmotywuje, a złośliwość będzie wykładniczo zwiększać sobie czas odpoczynku od gry

  • Like 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

A może zrobić tak: jeden serwer Piaskownica (i niech tam się dzieci bawią), 5 serwerów Maszyniści (do ćwiczenia obsługi maszyn przy sterowaniu ruchem przez AI), 5 serwerów Dyżurni ( do ćwiczenia sterowania ruchem przy pociągach prowadzonych przez AI) i jeden serwer Maszyniści i Dyżurni dla obu ról, tylko dostępny od np. levelu 60 albo 80. I będzie spokój, bo nie sądzę, żeby jakiemuś trollowi chciało się dochodzić do takiego levelu.

Edited by broniewskijarek
Link to comment
Share on other sites

Ja uważam, że należałoby w pierwszej kolejności oddzielić poziom jako maszynista od poziomu jako dyżurnego i wtedy wyznaczyć poszczególnym posterunkom odpowiednie wymagania co do doświadczenia. Oczywiście wymagało by to stworzenia systemu punktowania dyżurnego, podobnie jako to jest u maszynistów.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Jezzman napisał(a):

Ja uważam, że należałoby w pierwszej kolejności oddzielić poziom jako maszynista od poziomu jako dyżurnego i wtedy wyznaczyć poszczególnym posterunkom odpowiednie wymagania co do doświadczenia. Oczywiście wymagało by to stworzenia systemu punktowania dyżurnego, podobnie jako to jest u maszynistów.

A nie ma przypadkiem wymagań czasowych? 

Link to comment
Share on other sites

tez nad tym myslalem, i trzeba reagowac szybko na ten problem panowie z deweloperki bo bedzie dramat za moment...chwilami nie da sie spokojnie bawic bo wejdzie ci jeden z drugim bez pojecia albo celowo troluje i nic z tym nie zrobisz bo system raportowania chyba torlanie nie dziala....bo raz takowy formularz wypelnilem  to pojawial sie tylko komunikat przy wyslaniau zebym uzupelnil okienko z tekstem ta jakby gra tego nie widziala...wiec system raprotwania chyba nawet nie dziala...

 

Opcja gloswonia zeby kilka osob decydowalo o wydaleniu takiego zioma byla by tu zbawienna i pewnie wprowadzila jakis motyw myslania ze to juz nie jest bezkarne...oczywiscie tak jak piszecie kazdy kolejny kickvot skutkowalby  dluzszym banem

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, TT19 Floyd napisał(a):

system raportowania chyba torlanie nie dziala....bo raz takowy formularz wypelnilem 

Można szczegóły, jak kogoś zgłosić albo stworzyć taki raport ? Jeszcze nikogo nie zgłaszałem, w sumie większych problemów nie miałem do wczoraj ale to prawdopodobnie błędu z kanałami radiowymi w tym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tom_89 napisał(a):

Można szczegóły, jak kogoś zgłosić albo stworzyć taki raport ? Jeszcze nikogo nie zgłaszałem, w sumie większych problemów nie miałem do wczoraj ale to prawdopodobnie błędu z kanałami radiowymi w tym miejscu.

Naciśnij na klawiaturze TAB i wyświetli się lista graczy i wskaż gracza, którego chcesz zreportować. Wyświetli się lista najpopularniejszych reportów oraz opisz sytuację w rubryce "Inne" (powinno nazywać się "Opis sytuacji" itp.), ponieważ zaznaczenie opcji "Gracz trolluje" za wiele nie mówi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jak by to ładnie ująć słowami.
Owszem zgadza się kilka kwestii, kick by się przydał w dowolnej formie przyznawania, ze skutkiem natychmiastowym. Ale to jest jedna strona medalu. Pamiętajcie kijek ma dwa końce. 
Moim skromnym zdaniem powinno wprowadzić się jak najszybciej MODERACJĘ, ale podzieloną, osoby które zajmowałyby się nadzorem nad maszynistami i reagowaliby na zgłoszenia wobec maszynisty przez graczy w czasie rozgrywki moderatorzy mieli by narzędzia odpowiednie które by mogli wykorzystać. Ze skutkiem natychmiastowym.

Oddzielna grupa moderatorów która nadzorowałaby pracę dyżurnych, ci reagowaliby na zgłoszenia graczy wobec jakiegoś dyżurnego. 

Jednak w pierwszej kolejności moderacja powinna pomagać, ale też odnotować że gracz sobie nie radzi z czymś, co skutkowałoby ograniczeniem dostępu do konkretnych nastawni, aż się nie nauczy że tak powiem, a jeśli osoba siadająca do gry jako dyżurny jest że tak się wyrażę nie edukowana to cóż "ban" powinien coś uświadomić.

Dlatego też postuluję o wprowadzenie moderatorów którzy mieli by wgląd w to co się dzieje, ale też mogliby odpowiednio reagować i łagodzić pewne kłopotliwe sytuacje a przy okazji w kilku przypadkach podpowiedzieć, czegoś nauczyć, a w niektóry odpowiednimi działaniami "wyprostować jednego z drugim"

Dlaczego tak to widzę. Sam nie jestem wszechwiedzącym, a spotkałem się też z taką sytuacją że oznajmiając iż nie wiem wszystkiego co może spowodować utrudnienia na moim odcinku, dostałem odpowiedź wulgarną zaś na pytanie do sąsiedniego posterunku jak coś zrobić też dostałem nie smaczną odpowiedź abym poszedł się doedukować po czym wrócił i dupy mu nie zawracał. Kurczę ja rozumiem wiele spraw, były to dwie sytuacje i je zapamiętam, będę je pamiętał przez cały czas. Ale drodzy gracze, nie o to chodzi. Nie po to gra się w symulację żeby sprawdzić coś co się już umie ( no po części też, ale to inna bajka) wiele osób chce czegoś spróbować i czegoś się dowiedzieć.

Wielu z Was piszę że chętnie pomoże, super, tak trzymać. Ale powiem więcej pomagajmy tym co są obok nas na szlaku, niech oni się nie boją pytać, nie sprawiajmy wrażenia ja wiem a ty "cieciu" idź się doucz. Miejmy czyste sumienie że my chcemy pomóc. Wówczas będziemy mieli pełne sumienie raportować. 

Przepraszam że taki referat.

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Vote kick jest bezwzględnie potrzebny. To, co się wyczyniało przedwczoraj na serwerach, to był jawny skandal. Nie pamiętam serwera, czy to był PL 8 czy PL 3, ale w sobotę wieczorem jakiś troll siedział na Psarach i złośliwie blokował całą rozgrywkę, jednocześnie wdając się w kłótnie na czacie. Brak vote kick sprawił, że przez tego trolla parę osób (w tym ja) pożegnało się na ten wieczór z danym serwerem. Nie dało się znieść człowieka.

 

Pomijam już dzieciarnię na nastawniach. Jeden wypuścił w Opocznie TLK przed Pendolino. Efektem było wleczenie się 100 na godzinę prawie do samej Warszawy. 

 

Błędy się zdarzają i można to odpuścić, ale ten pierwszy przykład, to ewidentnie na dłuższego bana.

Edited by MALECKI
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 27.01.2023 o 23:39, PrykStary napisał(a):

J

Dlaczego tak to widzę. Sam nie jestem wszechwiedzącym, a spotkałem się też z taką sytuacją że oznajmiając iż nie wiem wszystkiego co może spowodować utrudnienia na moim odcinku, dostałem odpowiedź " to wypierdalaj " zaś na pytanie do sąsiedniego posterunku jak coś zrobić też dostałem nie smaczną odpowiedź abym poszedł się doedukować po czym wrócił i dupy mu nie zawracał. Kurczę ja rozumiem wiele spraw, były to dwie sytuacje i je zapamiętam, będę je pamiętał przez cały czas. Ale drodzy gracze, nie o to chodzi. Nie po to gra się w symulację żeby sprawdzić coś co się już umie ( no po części też, ale to inna bajka) wiele osób chce czegoś spróbować i czegoś się dowiedzieć.

 

Normalnie jakbym słyszał tych masochistów z Train Drivera. LOL.

Ludzie!!! to jest tylko gra video. Skoro was rozpiera tak bardzo wasza zajebistość, czemu nie zatrudnicie się w PKP, nie tracilibyście czasu dla ludzi którzy po prostu chcą miło sobie spędzić wolny czas.

Nawiasem mówiąc, to właśnie za takie odzywki powinien być ban na parę dni. Dla mnie niczym się to nie różni od pisania wulgaryzmów na tym forum, które są kategorycznie zabronione w regulaminie.

  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, olo101 napisał(a):

Normalnie jakbym słyszał tych masochistów z Train Drivera. LOL.

Ludzie!!! to jest tylko gra video. Skoro was rozpiera tak bardzo wasza zajebistość, czemu nie zatrudnicie się w PKP, nie tracilibyście czasu dla ludzi którzy po prostu chcą miło sobie spędzić wolny czas.

Nawiasem mówiąc, to właśnie za takie odzywki powinien być ban na parę dni. Dla mnie niczym się to nie różni od pisania wulgaryzmów na tym forum, które są kategorycznie zabronione w regulaminie.

Zapewne dlatego, że dużo osób także z Train Drivera przyszło. Tych całkowicie normalnie nastawionych do innych ludzi i tych mniej normalnie nastawionych. Ja osobiście nigdy nawet nie próbowałem dołączać do tamtej społeczności po tym co miałem okazję zobaczyć wielokrotnie na let's playach na yt. Dlatego jestem negatywnie nastawiony do wielu pomysłów wręcz zamykania rozgrywki pod konkretne osoby, które często jest właśnie postulowane przez graczy TD-ka. Simrail to simrail a nie td2 v2. Tak problemy są i są do rozwiązania z trollami, ale są na pewno bardziej cywilizowane sposoby niż robienie z gry drugiej pracy, terroryzowania wszystkich jakimiś testami, wymaganiami itd. Także w 100% zgadzam się, że zarówno trolle jak i ludzie wręcz chamscy jak wymienieni wyżej zasługują na takiego samego bana i co do zasady niektórzy powinni delikatnie zejść trochę z tonu swoich wypowiedzi.

Edited by FartingZombie
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team

Zgłaszajcie za pomocą systemu zintegrowanego z grą graczy którzy używają takich oddzywek na czacie. Zgłoszenia w których ktoś przeklina lub obraża innych są rozpatrywane w pierwszej kolejności.

  • Like 1
  • Thanks 3
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Faktem jest, że ludzie przychodzą do udanej sesji, aby się dobrze bawić. I nie stać przed czerwonym lub siedzieć na stacji, podczas gdy sąsiad zajmuje się panelem sterowania.
Wyobraź sobie, że jedziesz 2 godziny, a potem Korek uliczny i wszystko jest zmarnowane. 
Dla mnie rozwiązaniem są prywatne serwery, nikt nie będzie obrażony za zakaz i nie będzie żadnych starć.

Edited by Loongeron
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, uetam napisał(a):

Zgłaszajcie za pomocą systemu zintegrowanego z grą graczy którzy używają takich oddzywek na czacie. Zgłoszenia w których ktoś przeklina lub obraża innych są rozpatrywane w pierwszej kolejności.

Dobre i to, ale w/g mnie VoteKick byłby lepszy (szybszy)... a jeszcze lepszy by był, gdyby dodatkowo działał na IA ... w momencie "zwieszenia" się bot'a momentalnie zostałby zamieniony innym bot'em (defakto jak reset bota) poprzez wykickowanie go przez graczy.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 77 / 79
          • Percentage filling 97%
          • Most players 90
      • PL3
      • pl3
      • 54 / 84
          • Percentage filling 64%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 57 / 92
          • Percentage filling 62%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 43 / 86
          • Percentage filling 50%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 55 / 77
          • Percentage filling 71%
          • Most players 80
      • EN2
      • en2
      • 9 / 64
          • Percentage filling 14%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 5 / 85
          • Percentage filling 6%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 73 / 76
          • Percentage filling 96%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 44 / 85
          • Percentage filling 52%
          • Most players 66
      • DE4
      • de4
      • 26 / 77
          • Percentage filling 34%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 36 / 78
          • Percentage filling 46%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 8 / 78
          • Percentage filling 10%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 3 / 40
          • Percentage filling 8%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 51 / 85
          • Percentage filling 60%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 13 / 84
          • Percentage filling 15%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 31 / 34
          • Percentage filling 91%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 17 / 34
          • Percentage filling 50%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 20 / 34
          • Percentage filling 59%
          • Most players 27
      • PL8
      • pl8
      • 18 / 34
          • Percentage filling 53%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 22 / 34
          • Percentage filling 65%
          • Most players 28
      • EN2
      • en2
      • 9 / 34
          • Percentage filling 26%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 31 / 34
          • Percentage filling 91%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 19 / 34
          • Percentage filling 56%
          • Most players 27
      • DE4
      • de4
      • 14 / 34
          • Percentage filling 41%
          • Most players 24
      • UA1
      • ua1
      • 6 / 34
          • Percentage filling 18%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 12 / 34
          • Percentage filling 35%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 6 / 34
          • Percentage filling 18%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 18 / 34
          • Percentage filling 53%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 785 / 1680 Total players
    • 47% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy