Jump to content

Możliwość przypisania programatora świateł do klawiatury


Recommended Posts

Starałem się znaleźć w zasobach Forum to, czego dotyczy ten temat, czy ktoś już powyższej kwestii nie poruszył, lecz nie znalazłem. Niedawno ukończyłem scenariusz (tutorial) na E186. Jak wiadomo, programator/programatory świateł w tej lokomotywie znajdują się na tylnym panelu, za siedzeniem maszynisty. W scenariuszu występuje jazda po torze lewym, co powoduje, że trzeba wstać z fotela i przełączyć światła na odpowiednią pozycję (czerwone lewe). W tym czasie (wystarczą w sumie ułamki sekund) można np. przekroczyć prędkość. To samo tyczy się jazdy manewrowej, itp. W ED250 mamy podobną sytuację. W związku z tym, mam pytanie i prośbę, czy można byłoby dodać do mapowania przycisków programatory świateł? Przycisk ogólny odpowiadający za zapalanie światła nie działa w ten sposób, stąd też moja prośba. Jeśli to możliwe, czy można byłoby również dodać mały HUD wyświetlający się równocześnie, gdy przełączalibyśmy światła za pomocą kombinacji na klawiaturze, aby widzieć, na jakiej pozycji świateł aktualnie znajdują się przełączniki w programatorach? Zdaję sobie sprawę, że w rzeczywistości maszynista być może wstaje z fotela, aby przełączyć w danej sytuacji odpowiednio światła, ale sądzę, że rozwiązanie to znacznie (przynajmniej niektórym) ułatwiłoby jazdę. Przy okazji, aby nie zakładać nowego tematu, chciałbym zapytać, czy byłaby możliwość wprowadzenia np. większej liczby przejazdów na E186? Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy