Jump to content

Zawiercie - zajętość


Pan Faur

Recommended Posts

Cześć

Dziś na Zawierciu na PL3 (~18:05) miałem taką sytuacje, że pociąg 644020 "rozerwał się na pół". Została po nim zajętość na torze nr 4, mimo że w całości był już na szlaku (zrzut ekranu 129).  Godzinę później, puściłem po tym zajętym torze luzaka na Sz (próbowałem ściągnąć zajętość i sprawdzić czy nie ma jakiegoś wirtualnego składu) ale nic to nie dało, luzak przejechał bez kolizji, mimo że pokazało 2 numery na odcinku (zrzut ekranu 131). Wyszedłem i wszedłem na ten posterunek, i też zajętość dalej była. Dodam tylko, że w momencie przejazdu 644020 gracz zmienił się na bota, więc może to jest przyczyną i to zbugowało zajętość.

Identyczną sytuacje zastałem kiedyś na Łazach Łc, zajętość której nie dało się ściągnąć i wyjście, i wejście na posterunek nic nie pomogło. Tak samo puszczenie przez zajęty odcinek pociągu na Sz.

Zrzut ekranu (129).png

Zrzut ekranu (131).png

SimRail_log_2023-01-16_17-58-32.txt

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Podpinam się do tego tematu, bo sytuacja identyczna jak wyżej, z tym, że sytuacje zastałem jak wszedłem na Zawiercie na PL2 (14-18 dziś), napisałem o tym na chat'cie i @uetam ją usunął (zajętość czy tam pociąg widmo).

Po usunięciu bugu, puściłem tam pociąg, którym akurat kierował bot, (możliwe, że ktoś w tym czasie się zalogował albo wylogował),  zatrzymał się idealnie w rozjazdach i uniemożliwił rozwiązanie przebiegu. Nie chciał potem w ogóle ruszyć. Użyłem Zn i tak do restartu prowadziłem ruch bez tego toru, na którym cały czas stał 40176. Niestety nie usunął się przez 3 h, dodatkowo nie można było się do niego zalogować - był na mapie, był na HUD, ale nie było go na liście na serwerowej. Próbowałem mu w obydwie strony podawać Sz, wyjść i wejśc na serwer ale to nie pomogło. 

 

Ps: Dajcie jakiś rower na Zawierciu albo lornetkę, bo ciężko jest takie sytuacje na gruncie sprawdzić 😄

zaw1.jpg

zaw2.jpg

zaw3.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Pan Faur napisał(a):

 

Po usunięciu bugu, puściłem tam pociąg, którym akurat kierował bot, (możliwe, że ktoś w tym czasie się zalogował albo wylogował),  zatrzymał się idealnie w rozjazdach i uniemożliwił rozwiązanie przebiegu.

Czasem wystarcza przejąć pociąg ruszyć nim i oddać botowi z powrotem, ja tak robię i w większości to pomaga a jak nie to go wykoleić bo przecież usunąć się nie da gdyż nie ma takiej opcji.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy