Jump to content

Czy planowana jest zmiana jasności symulatora?


czubone

Recommended Posts

W godzinach popołudniowych środowisko symulatora jest zbyt jasne. Widać to w szczególności wewnątrz kabiny, z kolei w widoku z zewnętrznej kamery jasność jest nieco niższa i wygląda to bardziej naturalnie.

Edited by czubone
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
W dniu 6.01.2023 o 23:48, czubone napisał(a):

Widać to w szczególności wewnątrz kabiny, z kolei w widoku z zewnętrznej kamery jasność jest nieco niższa i wygląda to bardziej naturalnie.

To raczej nie chodzi o zmianę jasności, bo jeśli zmniejszy się jasność, to i tak różnica pomiędzy wewnątrz a zewnątrz pozostanie. Czy raczej chodzi Ci o to aby zniwelować różnicę pomiędzy wewnątrz a wewnątrz kabiny?

 No bo jeśli obniży się jasność aby z kabiny było widać troszkę ciemniej to po wyjściu z kabiny na zewnątrz też będzie ciemniej i wtedy znowu na zewnątrz będzie za ciemno, to raczej chodzi Ci aby zniwelować tą różnicę.

Wiemy też że SimRail planuje w niedalekiej przyszłości  dodać eksperymentalną funkcję (ze względu na wydajność) o nazwie Screen Space Global Illumination, która oblicza odbicia światła w scenie między obiektami, co daje efekt wypełnienia sceny światłem.  Po wprowadzeniu tej funkcji też pewnie się coś zmieni, ale mogę potwierdzić, że jest zbyt duża różnica w widoku pomiędzy wewnątrz a zewnątrz kabiny. Może ktoś się odniesie do tego czy jest taka możliwość aby to zniwelować, też jestem ciekaw.

Edited by Ir.Ba.
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, mikel10k napisał(a):

a której paczki lub paczek używasz?

Używam tylko HDR. Nie używa żadnej paczki. Po włączeniu SimRail naciskasz na klawiaturze "home" i w reshade-wyszukiwarce, wpisujesz HDR. Zaznaczasz i tyle. Na dole masz suwak do dostosowania wg swoich upodobań.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy