Jump to content

Sosnowiec Gł. - przebieg wygasł


Recommended Posts

Dla urozmaicenia, zrobiliśmy z Będzinem ruch po jednym torze. Obróciliśmy blokadę, ustawiłem przebieg z toru 5 na tor 1 szlakowy do Będzina, zaświeciło się na zielono i maszynista ruszył. Po chwili napisał, że ruszył ale go cofnęło za semafor, a na pulpicie taka sytuacja jak na załączonym SS. Zrobiłem ZD natychmiastowe i ustawiłem od nowa przebieg, sytuacja powtórzyła się. Dalej wypuściłem go na Sz + W24 i przejechał normalnie. Z tego co pamiętam, wypuszczałem już tak kiedyś pociąg i wszystko działało normalnie. 

Zrzut ekranu (115).png

Link to comment
Share on other sites

A próbowałeś dać tak samo blokadę po torze nr 2, tzn. stan neutralny + wyzerowane odcinki? Próbowałem przed chwila wypuścić tak samo, z tym że blokada na Będzin była ustawiona normalnie i błędu nie było. Jak mi się uda, to spróbuje jeszcze dokładnie tka samo sytuacje odtwrozyć.

Edited by Pan Faur
Link to comment
Share on other sites

Miałem właśnie podobny przypadek - na 644038 na PL1, gracz dyżurujący na Sosnowcu ustawił mi wjazd na tor 5, zatrzymałem się tam, następnie ten gracz wyszedł i AI od razu (przed moim czasem odjazdu o 17:04) ustawiło mi wyjazd w stronę Będzina na tor właściwy (wydaje mi się, że AI nie uwzględnia pt dla towarowych, ale to odrębny błąd). Odczekałem więc do godziny odjazdu 17:04, ruszyłem, minąłem semafor H5 - w tym momencie na pomocniku wyświetlała się odległość 15m do semafora (tak jakby było przesunięcie o te 15m względem słupa). Zanim dojechałem do miejsca gdzie wg pomocnika jest semafor to ten semafor wygasł, w wyniku czego przejechałem przez S1 15m za modelem semafora i mój pociąg został cofnięty przez grę.

Sytuacja zdarzyła się 2 razy z rzędu, 1. raz przy dyżurnym AI (17:05), po cofnięciu ktoś wszedł na Sosnowiec, po przejeździe osobowych ustawił mi przebieg na tor właściwy i stało się to samo (17:26). Wyszedłem z serwera, zobaczyłem, że pozycja dyżurnego w Sosnowcu też się zwolniła, więc ponownie wszedłem na serwer, jako dyżurny. Okazało się, że AI sobie w tym czasie poradziło i 644038 już wyjeżdżał na szlak. Załączam zrzut ekranu i log.image.thumb.jpeg.b26c80e047ca57bf80c4db20716eac05.jpeg

SimRail_log_2023-01-07_15-05-15.zip

Edited by tomass
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy