Jump to content

Tryb dyżurnego | rozszerzone "podpowiedzi" (F3) & ghost AI


hyzwar

Recommended Posts

Po wskazaniu elementu interaktywnego, o ile nie wyłączliśmy tego elementu HUD (F3), wyświetla się na ekranie krótki opis funkcji. W języku polskim to oznacza zderzenie z nomenklaturą fachową, obcą przeciętnemu zjadaczowi kolejowego chleba. W grze używam interfejsu w wersji eng., ponieważ dla mnie to jest bardziej jednak zrozumiałe, komendy typu (tu parafraza z głowy) 'allow routing in opposite direction', itp. W wersji PL mamy pro-żargon kolejowy. Wymiatacze i tak wyłączą te opisy, dlatego wg mnie skierowane są one do ludzi nie-do-końca kompetentnych (i dobrze!). Może by tak rozszerzyć te opisy i pod pro-żargonem dodać opisy funkcji wprost, np. Pzk3 w Łazy Łc: naciśnij lewy przycisk myszy, aby umożliwić ruch po torze 3-cim z kierunku Dąbrowa Górnicza. To tylko przykład.

Ewentualnie, jak w przypadku tutoriali, przy włączonym HUD, elementy wymagane do wejścia z nimi w interakcje mogłyby się podświetlać na żółto.

Ktoś już gdzieś proponował taką naukę poprzez obserwację poczynań AI >>

Sugeruję dodanie opisów dla laików i takie jakby ghost-AI w tle, gdzie AI zarządza stacją, tak jak robiłaby to sama (podświetla akcje), ale te akcje się nie wykonują, czekają na wykonanie ręką gracza.

Jeżeli zbyt enigmatycznie to opisałem, biję się w pierś! PAX \o/

Oczywiście możliwe do wyłączenia jak każdy jeden teraz element HUD, pod jakimś tam "ef"...

Edited by hyzwar
  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy