Jump to content

Dziwne wahania prędkości przy bocznikowaniu w EU07


mateuszpl570

Recommended Posts

Używając bocznikowania w EU07 (poz. 1 i 2) zauważyłem "dziwnie wahania prędkości". Konkretnie oznacza to, że lokomotywa na bocznikowaniu wydaje z siebie dźwięki wyższych i niższych "obrotów". Prędkość u mnie wahała się od 95 do 105kmh w ciągu kilku sekund. Wyglądało to strasznie nienaturalnie. 

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Mam podobnie i nie wiem czy mi się śniło, a może był tutaj gdzieś jednak post o "ślizganiu" się lokomotywy w okolicach / w kierunku / <i tu zgaduję> jednej z podstacji DG. Na pewno występuje takie zjawisko i chyba nawet ktoś nawiązywał do video, na którym zarejestrowano tę sytuację, o ile to poeta miał właśnie na myśli 🙂 Jak znajdę czas, to poszukam. Pzdr

// w każdym razie, jak mi się to przytrafia, to mam wtedy deja vu, to znowu w tym samym miejscu. Wybaczcie lakoniczność i niemerytoryczność \o/

Edited by hyzwar
Link to comment
Share on other sites

Bardziej bym powiedział, że wahania prędkości się pojawiają losowo, jadąc na tzw. wybiegu. Wahania wynikają z tego, że wagony podczepione do lokomotywy zaczynają w nią bić i odbijać się, i tak ciągle aż nie wdroży się hamowania lub rozruchu.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy to to samo, ale takie wahania prędkości z amplitudą ok. 5 km/h mam zawsze po wyjeździe z Zawiercia w stronę Łaz i po wyjeździe z Sosnowca w stronę Katowic - zawsze w tych samych miejscach. 

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy