Jump to content

Arbalista8

Member
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Arbalista8

  1. Tutaj może poruszę temat, bo mogę się domyślać o co chodzi. Nawet jaki najlepszy komputer by nie był, i karta graficzna również, a także ilość RAMu która jest w tym symulatorze ważna (ja również mam 32GB bo dokupiłem sobie, a mimo to w Wawie na pełnej rozdzielczości tekstur ta ilość pamięci jest za mała i jest crash), to w tym symulatorze, jak u mnie również w tym nieszczęsnym TSW5 (który zakupiłem a ma podobne zwiechy co chwile i to nie do zniesienia) wąskim gardłem jest interfejs dysku twardego, a potem kod i optymalizacja SimRaila. Te zwiechy występują wtedy, gdy wjeżdżamy w obszar, który ze względu na ustawioną odległość rysowania na raz musi załadować bardzo dużo tekstur (tutaj wchodzi w grę odczyt wszystkich potrzebnych fragmentów plików oraz załadowanie do pamięci). Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku odładowywania tych tekstur, czyli opuszczania takiego zagęszczonego obszaru. Z całą pewnością wg mnie to powinno być robione z odpowiednim większym wyprzedzeniem oraz rzecz jasna na wielu wątkach, ale nie wiem jak bardzo na to pozwalają możliwości silnika Unity. Jako rozwiązanie sugerowałbym ogarnięcie wg narzędzi wydajnościowych jak największego odczytu danych z dysków oraz ustawień zarządzania zasilaniem procesora, aby był skłonny znacznie podwyższać taktowanie jednego rdzenia. Jeżeli chodzi o dysk twardy i na obudowie PC jest jeszcze kontrolka wykorzystania dysku, to można zweryfikować moje przypuszczenia czy podczas zwiech ta kontrolka się świeci mocno. Tak na marginesie, czy komuś udało się rozwiązać opisany problem z TSW5, jak go posiadał? To pierwszy TSW jaki kupiłem na moje nieszczęście, tyle relatywnie kasy w porównaniu do SimRaila, a przez te zwiechy co są praktycznie co kilka sekund ja klasyfikuję ten symulator jako dno w porównaniu z Simrailem.
  2. Zgadzam się, w nocy jest to rażące fest. Ja od początku i dalej sadzę, że twórcy podczas ówczesnej aktualizacji zmodyfikowali ten jeden materiał używany w karoserii lokomotyw EU/EP i w tym ED250. Dragon i Traxxx nie wyglądają tak źle. O ile w przypadku lokomotyw EU/EP, które są w rzeczywistości bardzo stare, całkiem trafnie to się prezentuje, o tyle w ED250 już nie. Ale przywrócenie tego poprzez dodanie osobnego materiału o poprzednich właściwościach świetlnych karoserii pendo jak dla mnie to jest kwestia kilkudziesięciu minut roboty, albo kilkunastu, w zależności od tego jak dobrze to skonfigurowali. Więc tym bardziej nie rozumiem podejścia twórców w tym przypadku.
  3. Przejazd przez stację Starzyny w kierunku stacji Sprowa - potencjalne niewykrycie wyjazdu z otoczenia stacji i dalsze ograniczenie 100 km/h. Podczas przejazdu przez stację Psary i Starzyny semafory pokazują ograniczenie do 100 km/h. Od stacji Starzyny do stacji Sprowa w rozkładzie jazdy, jak i na szlaku widnieje ograniczenie do 160 km/h. Zazwyczaj po wyjeździe z terenu stacji ograniczenie zwiększa się do domyślnego, w moim przypadku po opuszczeniu stacji Starzyny to nie nastąpiło i musiałem jechać do stacji Sprowa z prędkością 100 km/h. Czy to jest prawidłowe zachowanie symulatora? Potencjalny defekt wykryty podczas przejazdu pendolino ze stacji Warszawa Grochów do Kraków Główny.
  4. Włączanie/wyłączanie górnego reflektora podczas jazdy włącza/wyłącza losowe światło w pociągu jadącym z naprzeciwka (szczególnie widoczne w nocy). Mowa tu oczywiście o wzmocnieniu wybranego światła, które jest widoczne z daleka - tuż przed minięciem pojazdu jadącego z naprzeciwka można dostrzec, że dane światło lekko się świeci (tak jakbyśmy obserwowali je z bliska). Defekt zaobserwowano podczas symbolicznego migania górnym światłem do innych maszynistów, przed główną aktualizacją z listopada nie dostrzeżono tego defektu.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy