Jump to content

VelociRaptusek

Member
  • Posts

    6
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by VelociRaptusek

  1. Mi udało się zaliczyć to osiągnięcie przypadkowo na samouczku ETCS gdy jeszcze działał
  2. Ja oprócz tego problemu miałem tak, że podczas cofania załączył się czuwak w środkowym EZT i hamowanie nagle. Ale pomogło włączenie całej kabiny razem z radiem w środkowej jednostce, zbicie czuwaka, wyłączenie kabiny i powrót do pierwszego EZT. Mam wrażenie, że po połączeniu kabina drugiego składu robi się aktywna, bo od razu po spięciu pociągu wygasł mi radiotelefon, a na HUD pokazały się informacje, jakbym miał nastawnik kierunkowy wyłączony, kran hamulca na odcięcie i pusty przewód hamulcowy. Inny problem, którego nie udało mi się rozwiązać, to gdy już cofnąłem za sefafor V, to nic się nie wydarzyło dalej. Możliwe że coś zepsulem wcześniej z przeskakiwaniem między kabinami i pociagami, ale po prostu nie wydarzyło się nic. Na szczęście można było zacząć scenariusz na kolejnym etapie. Scenariusz złoto. Chylę czoła w dowód uznania i czekam na kolejne.
  3. Poprzednich nie mam, bo usunąłem po którejś próbie całą grę, razem z folderem w LocalLow z nadzieją, że może to pomoże. SimRail_log_2025-03-16_19-30-14.txt
  4. A ja nie mogę wjechać do Strzemieszyc. Zaraz za wskaznikiem zmiany kanału radiowego zgłaszam się, dostaje informacje że wjazd będzie na tor 2 jak pojedzie pasażer i że trzeba sprawnie. Dojeżdżam do semafora Z około 7:15. 2 minuty później pojawia się Error route A->U, po kolejnych 4 minutach error route U -> Wkps a ja nadal stoję. Czekałem 15 minut i nic się nie wydarzyło. Zatrzymywałem się > 100 metrów od semafora, > 50, < 50, < 20 i zawsze to samo. Wiem że mogę przejść do kolejnego check pointa ale chciałbym jednak zrobić te manewry.
  5. Sprawdź kanał radiowy, czy nie zmieniłeś przypadkiem. W nowych scenariuszach taki komunikat w chyba się wyświetla jak wciskasz ZEW1/ZEW3 na niewłaściwym kanale.
  6. Podstawowa klawiszologia kabiny potrzebna do jazdy: (klawisz - włączenie; ctrl + klawisz - wyłączenie): - B - bateria - C - kabina - F - przedni pantograf - R - tylny pantograf - M - wyłącznik szybki - L - w starszych lokomotywach światła PC1 (jazda pociągowa); w nowych lokomotywach następny tryb świateł; Klawiszologia jazdy (ctrl nie ma tu zastosowania) - strzałka w górę - nastawnik kierunkowy do przodu; - strzałka w dół - nastawnik kierunkowy do tyłu; - Num+ - zwiększenie pozycji nastawnika jazdy/zadania mocy; - Num- - zmniejszenie pozycji nastawnika jazdy/zadania mocy; - Num/ - zwiększenie pozycji nastawnika bocznikowania (07/08/22); - Num* - zmniejszenie pozycji nastawnika bocznikowania; - Num6 - kran hamulca zespolonego - pozycja jazdy - Num3 - kran hamulca zespolonego "do siebie" (zwiększenie siły hamowania); - Num9 - kran hamulca zespolonego "od siebie" (zmniejszenie siły hamowania, popełnianie przewodu głównego, odcięcie); - Num2 - zwiększenie siły hamowania lokomotywy; - Num8 - zmniejszenie siły hamowania lokomotywy; - Num1 - hamowanie awaryjne; - Num. - odluźniacz; - H/J - syrena ton wysoki/niski; - I/O/P - w EZT otwarcie drzwi lewych/zamknięcie drzwi/ otwarcie drzwi prawych. - Spacja - czuwak/SHP/ETCS To wszystko co mi przychodzi do głowy z rzeczy koniecznych Dla początkującego gracza przy jeździe 07/08/22 polecam ustawić sobie klawisz do odblokow przekaźników nadmiarowych (przynajmniej silników trakcyjnych, nie zdarzyło mi się jeszcze zeby mi wywaliło sprężarki), do scenariusza z ET22 polecam ustawić klawisz do piasecznicy, do jazdy Pendolino proponuje klawisze do załączania/wyłączania hamulca sprężynowego (szybciej rusza się z peronów niż czekając na odhamowanie całego składu) Przepraszam za niefachowy język. Jaranie się pociągami i systemami SRK sprawia mi frajdę, nie muszę zawsze pamiętać co jak się dokładnie nazywa.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy