Jump to content

Recommended Posts

Witam. Przeszukałem forum w sprawie zacinania gry, lecz nie znalazłem rozwiązania. Problem jak dla mnie jest dość dziwny, ponieważ jeszcze tydzień temu gra pracowała bez zarzutu, a teraz nagle wystąpił problem. Problem polega na tym, że po wejściu do rozgrywki np. w tryb dyżurnego ruchu na jakiejś stacji, zaczyna zacinać grę. Po krótkiej chwili symulator znów chodzi płynnie, i co ok. 5 sekund zaczyna zacinać. Zacinanie się dzieje głównie wtedy, gdy się rozglądam, gdy przejeżdża pociąg lub wejdę w podgląd kamer (w trybie dyżurnego). W ustawieniach już grzebałem, nawet na najniższych ustawieniach są ścinki. Komputer mam nowy, kupiony w tym roku. Jeśli trzeba to podeślę logi z gry, specyfikacje komputera.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu 20.10.2024 o 11:47, uetam napisał(a):

Spróbuj przeinstalować sterowniki do karty graficznej oraz sprawdzić spójność plików gry na steamie.

jeśli dobrze kojarzę o co chodzi w tym zgłoszeniu, to takie ścinki widoczne są nawet w Geforce NOW - kiedyś wykupiłem na miesiąc wersję Geforce NOW RTX 4080 i także występowały takowe.

A co powoduje, że wjazd na Wwę Centralną od strony Wschodniej zatrzymuje grę na sekundę (chyba w dokładnie tym samym miejscu) - także na GF Now? Itd.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 11.10.2024 o 10:00, maciek56 napisał(a):

 Problem jak dla mnie jest dość dziwny, ponieważ jeszcze tydzień temu gra pracowała bez zarzutu, a teraz nagle wystąpił problem.

- czy to dotyczy tylko tej gry?

- czy kojarzysz jakąś zmianę sprzętu w tym czasie?

- czy instalowałeś jakieś nowe gry/programy lub były aktualizacje windowsa?

- z jakiego korzystasz oprogramowania antywirusowego/antymalware?

- czy karta graficzna się nie zaczęła przegrzewać? Jakie masz GPU i jakie temperatury?

- czy CPU nie zaczęło się przegrzewać? Jakie masz temperatury na procku?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 11.10.2024 o 10:00, maciek56 napisał(a):

Problem jak dla mnie jest dość dziwny, ponieważ jeszcze tydzień temu gra pracowała bez zarzutu, a teraz nagle wystąpił problem. 

Jaki serwer?

Dziś widzę że na PL4 jest dostępne 135 składów, a dla ilości powyżej 80 już widziałem że gra się krztusiła.

Co ciekawe, realny czas był liczony poprawnie, więc jak wszystkie składy się dusiły to opóźnienia były liczone w godzinach.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy