Jump to content

Scenariusz IR z Bocznicy w Dańdówce do Warszawy.


Doomik

Recommended Posts

 

Witam, Przedstawiam scenariusz z Dańdówki do Warszawy (włochy) przez Katowice ,Będzin wa-wę wschodnią. itd. W scenariuszu urozmaicenia takie jak:

 Eventy na szlaku;

 Wykorzystanie wiele trakcji;

 Ruch AI;

 Manewry;

Scenariusz zawiera ścieżki dźwiękowe i tekstowe jedynie w języku polskim ( w innych językach gry nie będzie działać dźwięk)

Znany błąd: ms1 w Włoszczowej ; polecam przed rozpoczęciem scenariusza wejść i wyjść do menu głównego , lubi się za pierwszym odpaleniu scenariusza gra psuć.

Znany błąd2 : zepsute ph (błąd gry nie da się z tym  nic zrobić)

PS. Klikanie Zew 3 wielokrotnie może powodować blokadę ruchu, proszę klikać raz kiedy jest napisane że trzeba klikać.

PS.2 Pamiętać o hamulcu sprężynowym na tylnej ścianie dragona , oraz o kliknięciu zew 3 jak uruchomisz pojazd.

Instalujemy w plikach gry 
\Steam\steamapps\common\SimRail\SimRail_Data\StreamingAssets\Sceneries tutaj proszę rozpakować

Zapraszam do testowania 

Doomik  🙂

nowa wersja : 20.09.2024 

Doomik_v2.zip

Edited by Doomik
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, mech miły damianek22 napisał(a):

Skąd wziąć te informacje żebym mógł tam wpisać 

Wpisz cokolwiek. Jedyny wyjątek to dane pociągu o ile dobrze pamiętam ale to podstawi Ci się samo.

Edited by JoeBlack72
Link to comment
Share on other sites

Właśnie zrobiłem test powyższego scenariusza na manewry i dojechałem jedynie do Sosnowca, ponieważ na razie nie mam czasu, aby przejechać go w całości, ale na pewno to uczynię, bo warto. Poza pewnymi błędami, jak chociażby niedziałające ekrany w jednej z kabin Dragona (być może wynikają one jeszcze z błędów symulatora), sama konstrukcja i wykonanie scenariusza oraz pomysł, to wg mnie majstersztyk. Słowa uznania ode mnie dla autora scenariusza. Z wypekami na twarzy pokonywałem kolejne kroki, prosząc w myślach, aby wszystko się udało i się powiodło. W paczce znajduje się jeszcze jeden scenariusz, którego na razie nie odpalałem, ale w wolnym czasie również spróbuję. @bart_dem - Odnośnie trakcji elektrycznej, spróbuj ją ustawić w drugiej kabinie, zanim wyłączysz lokomotywę i zmienisz kabinę (wiem, że to nie jest być może realne, ale na potrzeby scenariusza trzeba tak raczej zrobić), u mnie pomogło i jak wspomniałem, dojechałem dotychczas do Sosnowca. Super sprawa. 🙂 

Pozdrawiam

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, skylake napisał(a):

 niedziałające ekrany w jednej z kabin Dragona (być może wynikają one jeszcze z błędów symulatora)

Pozdrawiam

To błąd symulatora. W kabinie nr 2 działa tylko jeden wyświetlacz główny, boczne nie działają

Link to comment
Share on other sites

W dniu 20.09.2024 o 23:06, bart_dem napisał(a):

Musisz wprowadzić dane do ETCS. Ja zauważyłem inny problem, po zmianie kabiny boczne ekrany nie działają co uniemożliwia przełączenie trakcji na elektryczną.

image.thumb.png.5b36944ff427169d8ee6d05dd632fc47.png

@bart_dem Błąd symulatora , w jednej kabinie tylko działają niestety wyświetlacze - czekamy na patch w którym ma to być naprawione 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 20.09.2024 o 19:37, mech miły damianek22 napisał(a):

Odpaliłem dragona odhamowałem go Ruszam nim i na tym ekraniku Jaki jest na zdjęciu nie wiem czy to jest błąd czy coś ja zapomniałem nacisnąć

1422130_46.jpg

Polecam samouczki do ects-a 🙂

  • I disagree 1
Link to comment
Share on other sites

Mnie nie chce zaliczyć postoju w Katowicach po wszystkich manewrach.

Po obleceniu składu w Katowicach i podpięciu się na drugim końcu ruszam i jadę w kierunku Sosnowca.

Po minięciu Katowic Zawodzia gra komunikuje że nie zatrzymałem się w Katowicach

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Sebek napisał(a):

Mnie nie chce zaliczyć postoju w Katowicach po wszystkich manewrach.

Po obleceniu składu w Katowicach i podpięciu się na drugim końcu ruszam i jadę w kierunku Sosnowca.

Po minięciu Katowic Zawodzia gra komunikuje że nie zatrzymałem się w Katowicach

Niestety jest to błąd symulatora. Jestem w trakcie tworzenia scenariusza w którym też ma miejsce podłączenie lokomotywy do składu wagonów. Po takiej operacji symulator nie rozpoznaje zatrzymania na stacji. Testowałem to na 1000 sposobów i nic nie pomaga. Poszukiwałem i nadal poszukuję czy może jest jakaś instrukcja lua którą trzeba by zastosować, ale nie znajduję takiej. Testy polegały na przypisaniu rozkładu przed połączeniem ze składem, po połączeniu, rozkład taki rozkład inny, nic nie pomaga. Stąd wnioskuję że skład który został utworzony przez połączenie lokomotywy z wagonami w trakcie scenariusza ma jakąś wadę i symulator nie rozpoznaje zatrzymania na stacji, pomimo tego że wszystko inne związane z rozkładem działa jak należy.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Sebek napisał(a):

Mnie nie chce zaliczyć postoju w Katowicach po wszystkich manewrach.

Po obleceniu składu w Katowicach i podpięciu się na drugim końcu ruszam i jadę w kierunku Sosnowca.

Po minięciu Katowic Zawodzia gra komunikuje że nie zatrzymałem się w Katowicach

Coś jest nie tak z rozpoznawaniem ph, ja nie mam kontroli nad tym czy zaliczy próbowałem ale za żadne grzechy nie zaliczy , więc to jest błąd symulatora. 😞

Link to comment
Share on other sites

A nie da zrobić się tak żeby postój w Katowicach był już zaliczony w momencie podstawienia składu do peronu?

W międzyczasie gdy się objeżdża skład to czas postoju już by się liczył?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 27.09.2024 o 15:17, Sebek napisał(a):

A nie da zrobić się tak żeby postój w Katowicach był już zaliczony w momencie podstawienia składu do peronu?

W międzyczasie gdy się objeżdża skład to czas postoju już by się liczył?

Da się da , ale czy zaliczy to inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy