Jump to content
Następne podsumowanie tygodnia pojawi się 21.09 | The next summary of the week will be published on 21.09

Spawnowanie jako człowiek na stacji zamiast w pędzącym pociągu


Recommended Posts

Posted (edited)

@Królik Uszasty bardzo dziękuję za odp. Nawet nie liczyłem na odp. Jeśli się nie da to się nie da 🙂 Przyjmuję wszystkie argumenty. Ale może nie w taki sposób w jaki ja proponuję to może jakiś inny dałoby radę zmienić sposób przejmowania pociągu przez gracza w trybie multi. Oczywiście nie chodzi o jakieś czekanie bo w takim wypadku to całkowicie nie do przyjęcia. Bez czekania ale żeby nie teleportować się do jadącego pociągu.

Czyli rozumiem, że nie ma żadnej możliwości programistycznej żeby tylko dla gracza przejmującego to było, a dla reszty nie. Nie jestem informatykiem więc nie wiem i zgłosiłem to wyłącznie jako pomysł z określonym skutkiem dla gracza, ale oczywiście jeśliby to miało pociągnąć za sobą np jakieś czekanie po godzinie czasu czy nie dałoby rady żeby innym graczom nie znikały pociągi to oczywiście nie. Ale może kiedyś ktoś wpadnie na pomysł jakby to dało radę połączyć.

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

Nie połączysz tego, bo programowanie rozwiązuje realne problemy, nie zaprogramujesz czegoś co nie ma prawa działać z logicznej strony.

 

Wytłumaczę Ci to w nieprogramistyczny sposób. Serwer to taki mały świat, powiedzmy Twoje miasto. Jeżeli w Twoim mieście jesteś na ulicy Dworcowej, to jesteś tam dla wszystkich ludzi z tego miasta. Autobus, który chciałbyś poprowadzić znajduje się na ulicy Nowaka, więc jest tam dla wszystkich ludzi w mieście - niezależnie od tego czy go widzą czy nie. Jeżeli chcesz przejąć pojazd w takiej formie, że podejmujesz go w zajezdni to musi do tej zajezdni najpierw dojechać. Jeżeli go tam teleportujesz, żeby mieć przywilej wejścia do niego w realistyczny sposób to w tym samym momencie zniknie z aktualnej pozycji. Czyli na przykład sprzed maski samochodu, który zatrzymał się żeby go wypuścić z zatoczki albo sprzed nosa wszystkim pasażerom, którzy czekali aż dojedzie na przystanek. Jego trasa tu się urywa - nie dojedzie na kolejny przystanek, bo przeniosłeś go w przestrzeni do zajezdni, a więc też nie zobaczą go ludzie czekający na kolejnym przystanku. 

Nie da się tego zrobić tak, niezależnie od tego jakie masz wyobrażenie programowania, aby fizycznie autobus był w dwóch miejscach jednocześnie, tylko po to abyś sobie do niego wsiadł w zaproponowany sposób. Można go oczywiście zduplikować, ale prowadzi to do kolejnego szeregu problemów jak np. to, że masz dwa identyczne autobusy, o takich samych numerach bocznych w dwóch różnych częściach miasta. 

Jeżeli "zespawnujesz" tak jak to określasz pociąg na stacji to zniknie on ze szlaku. Ze szlaku, gdzie np. dyżurny ruchu ściągnął inny skład na boczny tor, żeby przepuścić pociąg ten, który Ty chcesz przenieść w przestrzeni. Pociąg znika dyżurnemu z ekranu, ludziom na serwerze z oczu i z punktu A pojawia się w punkcie B. 

Edited by Bazinga
  • Thanks 1
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Czyli może to by miało sens jakby zrobić 3 tryb gry - multi ale bez dyżurnych i wtedy np wprowadzić algorytm, żeby na oczach innych graczy np. mijających jakiś pociąg on nie znikał (dla zachowania imersji)... Co by to dało? Dało by to, że byłby to taki tryb pośredni pomiędzy multi a single. Bez dodawania setki scenariuszy i połączeń w singlu w takim  pół multi każdy mógłby sobie pojechać ze stacji A do stacji B wsiadając do pociągu. Oczywiście trzeba by pewno uruchomić do takiego trybu z 2 osobne serwery. A ruchem by sterował Ai jak dzisiaj na psutych serwerach. Czy Ai by sobie poradziło ze znikającymi pociągami i pojawiającymi się na najbliższej stacji? To już pytanie do informatyków.

  • I disagree 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, adamets2 napisał(a):

Czyli może to by miało sens jakby zrobić 3 tryb gry - multi ale bez dyżurnych

Może faktycznie multi nie jest dla Ciebie. 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bERe7BOPaROwnPVS5kJxtWNBHhLVBpVg4n_BeS9DZCE/edit?gid=1318807204#gid=1318807204

Masz.  Znajdź co chcesz, w jaki chcesz dzień i o jakiej chcesz godzinie. Czekaj przed monitorem i wyobraź sobie że jesteś w Sosnowcu.  Albo Opocznie. Albo Sędziszowie.  I wsiadaj jak się pociąg pojawi w grze.  

A jak nadal jesteś niezadowolony to trudno. Musisz zmienić grę. Simrail nie jest chyba faktycznie dla Ciebie. 

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ale bardzo proszę mi nie mówić dla kogo co jest. Jakby nie było dla mnie to bym nie grał codziennie po 5 godzin jesienią zeszłego roku, nie pisałbym sobie ściąg i nie udzielał się na forum 🙂 Miałbym to w d. SimRail w obecnym kształcie nie jest dla mnie na multi. Jak wprowadzą save na co bardzo czekam z wielką chęcią wrócę do tej gry w singlu.

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

Generalnie bardzo fajna strona i dzięki za podanie jej 🙂 Jednak wrócę do SR przed save 🙂 bo tu o wiele przejrzyściej widać jaką się chce trasę, jakim pociągiem itd niż szukanie wewnątrz gry po wszystkich serwerach... Do szczęście jeszcze mi brakuje podania jaka jest pogoda na danym serwerze, pora roku i oznaczenie stacji końcowej w ramach obszaru gry bo jak ktoś gra od czasu do czasu to może nie pamiętać gdzie się kończy obszar gry... Ale to drobiazgi. Super, że jest taka stronka 👍

Nie mogę się doczekać DLC z Łodzi bo jest dużo połączeń ze Skierniewic, czy samej Łodzi więc byłby na multi cały przejazd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@adamets2 zachęcam do gry online, daje dużo więcej funu niż single. Jak nie masz to kup najprostszy mikrofon do komunikacji i do zobaczenia na szlaku😉

18 minut temu, adamets2 napisał(a):

Do szczęście jeszcze mi brakuje podania jaka jest pogoda na danym serwerze, pora roku

Na PL2 masz zawsze to co za oknem, a o obszar gry się nie martw, nie spadniesz z mapy🤣 Polecam zawsze dojeżdżać do końca, to znaczy aż do momentu przerwania gry i ujrzenia podsumowania. Za ukończenie scenariusza/trasy masz dodatkowo 1000pkt.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Akurat PL2 to ja nie używam bo boję się, że zrobię coś nie tak, a tam jest dużo graczy w dyżurkach więc gram na mało zajętych zagranicznych i dlatego pisałem, że do pełni szczęścia brakuje jeszcze oznaczenia pogody i pory roku bo wtedy jak ktoś by np chciał zagrać w deszczowej pogodzie mógłby sobie wybrać pod tym kątem. Oczywiście stronę zrobiła społeczność więc tego nawet nie ma jak wrzucić jako pomysły na tym forum.

Link to comment
Share on other sites

Od rana ta stronka nie działa. Rano była pusta. Teraz nawet się nie ładuje. Ale nie można niczego żądać od społeczności co za darmo w wolnym czasie coś robi. To co tam jest powinno być w samej grze i tym razem Producenci nie mogą powiedzieć, że trudno, że się nie da... Po prostu dali beznadziejne czarne ekrany w trybie multi gdzie nic nie wiadomo i robota "załatwiona"... Może więc taki pomysł, żeby to co tam jest - było w samej grze?

Link to comment
Share on other sites

Przydałoby się otworzyć oczy, poczytać forum zwłaszcza ogłoszenia, zawartości od społeczności, bo tam można ciekawych rzeczy się dowiedzieć, a nie liczyć na to, że wszystko powinno być w grze.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

@Marcion owszem - jakby to była darmowa Maszyna, a nie płatny, komercyjny produkt 🙂 SimRail sprzedaje dokładnie taki sam produkt jak masło w biedronce czy podpaski w rossmanie, tylko to inny rodzaj produktu. Rozumiem, że klientów biedry i rossmana namawiałbyś żeby szukali produktów na zapleczu i dziękowali Opaczności, że są tak wspaniałe sklepy dla nich nie patrzące wcale na swój zysk tylko powstałe dla szczęścia konsumentów... 🤣

Zastanów się co w ogóle napisałeś. Społeczność jest zmuszona - tak zmuszona - do wydawania scenariuszy do singla bo nie ma normalnie w grze, do robienia jakiś stron bo nie ma funkcji w grze, a ty tego bronisz?

PS stronka nie działa cały czas 🙂 

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, adamets2 napisał(a):

Zastanów się co w ogóle napisałeś. Społeczność jest zmuszona - tak zmuszona - do wydawania scenariuszy do singla bo nie ma normalnie w grze, do robienia jakiś stron bo nie ma funkcji w grze, a ty tego bronisz?

Ale to się tyczy większości gier. Zobacz choćby jak prężnie działa społeczność Farming Simulator, czy tak uwielbianego przez Ciebie ETS2. Czy też za wszystkie dodatki tworzone przez moderów wieszasz psy na wydawcach?

 

2 godziny temu, adamets2 napisał(a):

PS stronka nie działa cały czas

 

Wypadałoby teraz zawiesić jeszcze jednego psa na Niemcach, że im strona nie działa.

 

 

Edited by bart_dem
  • Haha 2
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, adamets2 said:

@Marcion owszem - jakby to była darmowa Maszyna, a nie płatny, komercyjny produkt 🙂 SimRail sprzedaje dokładnie taki sam produkt jak masło w biedronce czy podpaski w rossmanie, tylko to inny rodzaj produktu. Rozumiem, że klientów biedry i rossmana namawiałbyś żeby szukali produktów na zapleczu i dziękowali Opaczności, że są tak wspaniałe sklepy dla nich nie patrzące wcale na swój zysk tylko powstałe dla szczęścia konsumentów... 🤣

Na technologii to się nie do końca znam, ale dla mnie to trochę dziwne, że ludzie w kosmos latają a ja muszę stać 10 minut w kolejce w Biedronce żeby masło kupić. Tutaj taki apel do programistów z biedronki żeby była taka animacja, że np. stoję w kuchni a tu masło jest podstawiane do lodówki. Myślę, że przy odrobinach chęci dałoby się zrobić tak żeby masło się spawnowało bezpośrednio u mnie w mieszkaniu, tym bardziej że np. na wsi nie trzeba jeździć do sklepu żeby mieć masło w domu.

  • Haha 3
  • Thanks 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
12 godzin temu, bart_dem napisał(a):

Ale to się tyczy większości gier. Zobacz choćby jak prężnie działa społeczność Farming Simulator, czy tak uwielbianego przez Ciebie ETS2. Czy też za wszystkie dodatki tworzone przez moderów wieszasz psy na wydawcach?

Taka różnica, że w tamtych grach mody są dodatkiem, a nie niezbędnym uzupełnieniem. Można normalnie grać bez nich. W ETS2 kiedyś grałem z modami. Miałem nawet ich ze 120. Obecnie gram bez i gra się wciąż rewelacyjnie. Porównując do ETS2 to co napisałem, że powinno być w grze, a nie na stronie, to to jakbyś w grze ETS2 miał tylko listę ciężarówek do kupienia (na czarnym tle) i cenę bez żadnych modyfikacji itp, a to by było na stronie... Mody do ETS2 są jedynie UZUPEŁNIENIEM, a nie ZASTĘPUJĄ kluczowych funkcji... Taka różnica. Zarówno większa ilość scenariuszy jak i system wyboru składu jaki jest na stronce vs w grze powinien być w samej grze bo to akurat nie wymaga raczej wielkiej pracy programistycznej. I tego nie mogę akurat zrozumieć...

Ale mamy WSPANIAŁĄ społeczność do kolejnej gry, która daje dużo od siebie i chwała im za to.

Widzę też pewien dysonans 🙂  bo w wątku o raodmapie właśnie ludzie się wkurzają o to, że scenariusze musi robić społeczność i tam są lajki za to i i pełne zrozumienie do oburzenia dla Producentów. Inny wątek i cyk - i już wszystko ok 🙂 

SimRail jest wciąż w EA. Nasze pretensje i oburzenie powinno być umiarkowane 🙂 I takie jest też moje podejście. Mnie by nie przyszło do głowy kupić DLC tylko po to aby je oddać, a potem wystawić negatywa i bardzo złą recenzję na steam, a były takie przypadki forumowiczów. Po prostu stwierdziłem fakt, że to co zrobiła społeczność powinno być w grze jeśli chodzi o ten wybór pociągów w multi. SimRail wyjdzie z EA i zobaczymy jak będzie wyglądał produkt końcowy. Akurat ten wybór pociągów co mi pokazaliście jest naprawdę fajnie zrobiony i gdyby był w samej grze z pewnością jeszcze więcej osób byłoby zadowolonych bo trudno wymagać od społeczności żeby miała czas i pieniądze aby cały czas wszystko było ok (jak wczoraj gdzie stronka nie działała)

Na marginesie dodam, że jest jeszcze jedna gra gdzie społeczność prawie zastąpiła producentów czyli Skyrim gdzie społeczność poprawiła masę błędów i zmieniła tą grę.

PS Stronka już działa.

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, adamets2 napisał(a):

Rozumiem, że klientów biedry i rossmana namawiałbyś żeby szukali produktów na zapleczu i dziękowali Opaczności, że są tak wspaniałe sklepy dla nich nie patrzące wcale na swój zysk tylko powstałe dla szczęścia konsumentów...

Adam, są takie sklepy😁 Jedź do IKEA i kup meble do kuchni, dostajesz kwita w łapę, wózek i jazda na magazyn żeby sobie to wszystko skompletować. Mam tylko nadzieję, że w tych ichnich lodówkach, jako gratis nie spawnuje się Surströmming😂

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

@bart_dem wiem, korzystam 🙂 Ale mają jeszcze opcję wysyłki do domu albo paczkomatu umiejsscowiongo na ich parkingu. Tak ostatnio właśnie kupowałem krzesło komputerowe. Zespawnowało mi się w paczkomacie IKEA 🙂 Tak więc porównując do SimRail aż 3 tryby zamiast jednego 🙂 A mama jak zamawiała krzesła kuchenne dostała do domu za darmo. Do paczkomatu też za darmo. Więc obecnie nie jest się już zmuszonym kompletować w sklepie. Tak było póki IKEA nie wyszła z EA 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, adamets2 napisał(a):

@bart_dem wiem, korzystam 🙂 Ale mają jeszcze opcję wysyłki do domu albo paczkomatu umiejsscowiongo na ich parkingu. Tak ostatnio właśnie kupowałem krzesło komputerowe. Zespawnowało mi się w paczkomacie IKEA 🙂 Tak więc porównując do SimRail aż 3 tryby zamiast jednego 🙂 A mama jak zamawiała krzesła kuchenne dostała do domu za darmo. Do paczkomatu też za darmo. Więc obecnie nie jest się już zmuszonym kompletować w sklepie. Tak było póki IKEA nie wyszła z EA 🙂 

Wszystko się zgadza, ale jednak jak masz taki kaprys, nadal możesz pojechać osobiście, wybrać co potrzebujesz i skompletować sobie w magazynie. IKEA nie wyszła z EA, bo w nim nigdy nie była.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy