Jump to content

Wycieraczki EU07


Recommended Posts

Sprawdzałem w trybie SP i MP i w obu ten sam błąd. Jedziemy z włączonymi wycieraczkami. (przy okazji. pióra do wymiany, słabo zbierają) Tak więc jedziemy i mamy je włączone. Hamujemy. Wyłączamy wszystko oprócz wycieraczek. Pantografy w dół. Bateria wyłączona. A wycieraczki dalej pracują. Nie wiem czym są zasilane ale w grze widocznie pracują na zewnętrzne zasilanie. 

Drugi błąd. Mamy lokomotywę wyłączoną. Wszystko wyłączone. Włączamy wycieraczki na 1. Tylko wycieraczki. Nie pracują. Ok, zostawiamy je i po kolei bateria. pantograf, wyłącznik szybki itp itd. I mimo że wycieraczki na trybie 1 są czyli włączone, one nie włączą się mimo że lokomotywa normalnie jedzie w trasie. Jak przełączymy wyłącznik włączą się. Ale jak jest cały czas jeden tryb pracy włączony to nie uaktywnią się same z siebie. 

Tak więc wycieraczki wyłączanie i włączanie do poprawki. Sprawdzałem na MP na siódemce 068 i chyba 096 na multi.

 

PS. Pióra do wycieraczek nowe by się przydało założyć.  

Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team

Się nagłowiłem czemu kod nie działa, a funkcja miała wczesne wyjście bez warunku na zasilanie. Po poprawce działa w opisanych sytuacjach. Plus poprawiłem błąd w innym miejscu ale z podobnym rezultatem w pendolino z dezaktywacją kabiny i zmianą pozycji spoczynkowej.

Słabe ścieranie wynika z kroku samplowania pióra. Można to zaobserwować w pojazdach z potencjometrem. Im wolniej pióro chodzi, tym lepiej ściera (ale więcej wody zdąży dopadać). Tu kolega od shadera deszczu musiałby się wypowiedzieć, czy da się coś z tym zrobić. Częstsze samplowanie z pewnością by się odbiło na wydajności a zwiększenie szerokości maski pióra na spadku precyzji i ząbkowaniu na krawędziach.

  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy