Jump to content

Warszawa Wschodnia -> Katowice - Dragon [ET25], 09:00


Adamecki

Recommended Posts

Posted (edited)

[EN] Hi!

I wanted to share a scenario with you, which is a modified default IC Warszawa -> Katowice route.

[PL] Cześć!

Chciałbym się dziś z Wami podzielić scenariuszem, który jest zmodyfikowaną wersją jednego z domyślnych scenariuszy gry, czyli trasy IC Warszawa -> Katowice.

 

image.thumb.png.314e70d96919da4ce0797736ba50a21b.png

The Dragon locomotive at Warszawa Centralna station / Lokomotywa Dragon w Warszawie Centralnej

 

What is changed? / Co zostało zmienione?

[EN] The modification includes replacing start hour from 19:00 to 9:00 in the morning, and replaces the EU07 locomotive with Dragon ET25 locomotive (PKP Cargo livery). So if you are more into newer locomotives like me, enjoy!

[PL] Modyfikacja zmienia godzinę startu trasy z 19:00 na 9:00 rano, i zamienia domyślną dla scenariusza lokomotywę EU07 na Dragona (ET25) z malowaniem PKP Cargo. Jeżeli więc bardziej lubisz nowoczesne lokomotywy (tak jak ja), baw się dobrze!

 

How to install? / Jak zainstalować?

[EN] Extract the 10_MPE14103 directory from the ZIP archive in:

[PL] Wypakuj katalog 10_MPE14104 z archiwum ZIP w katalogu:

[game installation folder]\SimRail_Data\StreamingAssets\Sceneries\1_KatowiceWarszawa\Scenarios\

 

More info / Więcej informacji

[EN] The scenario is for build 21.04.2024 - 14:12 of the game. I haven't tested it on other versions. Notice that you'll have to initiate the ETCS system in SHP mode in the locomotive before driving. I haven't studied the system since the update, so I'm not an expert in it, but train driver code 00000 works for me, but I doubt it's a proper behaviour.

[PL] Scenariusz działa na kompilacji 21.04.2024 - 14:12 gry. Nie testowałem go na innych wersjach. Przed ruszeniem lokomotywą trzeba uruchomić system ETCS w trybie SHP. Nie uczyłem się jeszcze obsługi tego systemu po aktualizacji, więc się na nim nie znam, ale wpisanie numeru maszynisty 00000 zdaje się działać. Ale to nie jest chyba poprawne zachowanie.

10_MPE14103.zip

Edited by Adamecki
Chciałem -> Chciałbym, zmiana tytułu na uniwersalny językowo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedna sprawa,dlaczego zarówno tu jak i w oryginalnym scenariuszu jest 10min postoju na dworcu Warszawa Zachodnia? Jaki to ma cel? Kilka razy zdarzało mi się jechać pociągami z Warszawy na południe kraju,ale nigdy nie stał tak długo,zwykle 2 może 3 minuty max

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, vikingpn89 napisał(a):

Jedna sprawa,dlaczego zarówno tu jak i w oryginalnym scenariuszu jest 10min postoju na dworcu Warszawa Zachodnia? Jaki to ma cel? Kilka razy zdarzało mi się jechać pociągami z Warszawy na południe kraju,ale nigdy nie stał tak długo,zwykle 2 może 3 minuty max

Myśle ze spowodowane jest to tym ze jest dużą stacja i chyba dlatego 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, ArkadiuszPL napisał(a):

Myśle ze spowodowane jest to tym ze jest dużą stacja i chyba dlatego 🙂

No ten postój jest irytujący, nawet na centralnej tyle sie nie stoi. 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, vikingpn89 napisał(a):

Jedna sprawa,dlaczego zarówno tu jak i w oryginalnym scenariuszu jest 10min postoju na dworcu Warszawa Zachodnia? Jaki to ma cel? Kilka razy zdarzało mi się jechać pociągami z Warszawy na południe kraju,ale nigdy nie stał tak długo,zwykle 2 może 3 minuty max

Ten kto w Bydgoszczy Głównej notorycznie nie stoi 30-40 minut w nocy celem zmiany kierunku jazdy pociągu na nie wie co to czekanie na peronie:D

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
W dniu 5.05.2024 o 10:50, vikingpn89 napisał(a):

dlaczego zarówno tu jak i w oryginalnym scenariuszu jest 10min postoju na dworcu Warszawa Zachodnia?

Kurde, kombinowałem właśnie ze skróceniem tego czasu do trzech minut, ale coś mi TrafficCommand (załączenie zielonego semafora) nie chciał działać w pliku JSON. Popróbuję jeszcze.

23 godziny temu, Vee napisał(a):

No ten postój jest irytujący

Co sądzicie o dodaniu możliwości przyspieszenia postoju na stacji gdy np. jest dłuższy niż trzy minuty? Głupie to trochę siedzieć 10min bezczynnie z odpaloną grą, a dla Deweloperów nie będzie to jakieś gigantyczne wyzwanie, bo robiłem co nieco w Unity i przyspieszenie czasu gry to raptem jedno polecenie w C#:

Time.timeScale = 0; // Pauza
Time.timeScale = 1; // Czas rzeczywisty
Time.timeScale = 2; // 2x szybciej
// i tak dalej

 

22 godziny temu, misiekczołgista napisał(a):

Ten kto w Bydgoszczy Głównej notorycznie nie stoi 30-40 minut w nocy celem zmiany kierunku jazdy pociągu na nie wie co to czekanie na peronie:D

Brzmi jak ciekawe doświadczenie... 🤔

15 minut temu, DJ Kuzya_UA napisał(a):

And a train at 120 km per hour?

Was the original EU07 locomotive faster?

Edited by Adamecki
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Adamecki said:

Kurde, kombinowałem właśnie ze skróceniem tego czasu do trzech minut, ale coś mi TrafficCommand nie chciał działać w pliku JSON. Popróbuję jeszcze.

Co sądzicie o możliwości przyspieszenia postoju na stacji gdy np. jest dłuższy niż trzy minuty? Głupie to trochę siedzieć 10min bezczynnie z odpaloną grą, a dla deweloperów nie będzie to jakieś gigantyczne wyzwanie, bo robiłem co nieco w Unity i przyspieszenie czasu gry to raptem jedno polecenie w C#:

Time.timeScale = 0; // Pauza
Time.timeScale = 1; // Czas rzeczywisty
Time.timeScale = 2; // 2x szybciej
// i tak dalej

Brzmi jak ciekawe doświadczenie... 🤔

Was the original EU07 locomotive faster?

As I understand it, different trains have different speeds, in Ukraine we have an intercity about 160 km)

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
3 minuty temu, DJ Kuzya_UA napisał(a):

different trains have different speeds

I think it's just this locomotive's specifications (because it's mostly designed for cargo which generally runs slower). If you run the Pendolino scenario then you actually will be able to go around 200 km/h

Edited by Adamecki
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Adamecki said:

I think it's just this locomotive's specifications (because it's mostly designed for cargo which generally runs slower). If you run the Pendolino scenario then you actually will be able to go around 200 km/h

Can you provide a link Pendolino scenario?

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

It's one of the default scenarios in the game. The "EIP" (Express Intercity Premium) one on Katowice - Warszawa route

Edited by Adamecki
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Adamecki said:

It's one of the default scenarios in the game. The "EIP" (Express Intercity Premium) one on Katowice - Warszawa route

Sorry, I was there)))

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2024 at 6:34 PM, Adamecki said:

It's one of the default scenarios in the game. The "EIP" (Express Intercity Premium) one on Katowice - Warszawa route

I was put off playing these scenarios as the scenario is just dead without any other AI traffic to bring the route to life. Also 3 hours of driving with no savegame on a dead map just didnt appeal to me. 

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy