Jump to content
Następne podsumowanie tygodnia pojawi się 21.09 | The next summary of the week will be published on 21.09

Cena Cargo Pack DLC


Recommended Posts

2 minuty temu, adamets2 napisał(a):

moja polemika dotyczyła wyłącznie tezy jakoby Maszyna cyt. "wciągała nosem" SimRail co wydaje się sporą przesadą... Tyle i tylko tyle...

Opinia osoby która minuty nie zagrała w maSZynę jest baaaardzo wiarygodna.

 

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Pośród wielu możliwych opcji, w poważnej dyskusji używanie argumentu ilościowego bez odniesienia jakościowego to po prostu beletrystyka. Z czystej przyzwoitości lepiej milczeć niż odezwać się, napisać coś i rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Użyłem argumentu opartego o MaSzynę bo jest to ten sam typ produktu. Główna różnica wynika z tego, że MaSzyna jest darmowa i opiera się o rozwiązania równie bezpłatne. SimRail korzysta z płatnego silnika graficznego i sam z siebie jest płatny. Czy teraz dociera do Ciebie, że jestem w stanie przeżyć singla z grafiką gorszej jakości (choć wbrew pozorom nieznacznie gorszą). Powiem Ci nawet, że Maciej swojego SPKS'a wdrożył najpierw w MaSzynie. Sama fizyka w Maszynie funkcjonuje lepiej. Taboru jest tam w cholerę i ciut... można wymieniać ale to nie ma sensu.

To argument tyczący się tego, że za takie pieniądze, które kasowane są "in blanco" może wymagać jakiegoś minimum, prawda?

Edited by Mywasher
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Myślę, że porównując Maszynę do SimRail bardzo uprawnione jest porównanie w świecie symulatorów autobusów Omsi 2 do The Bus (zresztą też wciąż w EA - tak samo jako SimRail), a tu akurat mogę dużo powiedzieć... I nigdy bym nie zaryzykował tezy, że Omsi 2 "wciąga nosem" The Bus... One się dopełniają... To czego brakuje w jednej ma druga i na odwrót... Dla mnie np. grafika jest ważna, ale mimo to gram i bardzo lubię Omsi 2... Ale to nie oznacza, że całkowicie przymknę oczy na grafikę, zjawiska pogodowe ect... Przy całej krytyce SimKol, mimo wszystko, teza jakoby: "Maszyna wciągała nosem SimRail" jest mocno przesadzona... Można pochwalić, że mimo, że za darmo ma to czy inne lepsze, ale nie aż tak, ze wciąga nosem... Po za tym ile czasu jest robiona Maszyna, a ile czasu SimRail? Porównajmy oba produkty za jakieś 7 lat... W całej krytyce SimKol trzeba jednak zachować jakieś ramy obiektywizmu bo nie mamy 5 lat, żeby widzieć świat czarno-biało - albo coś dobre albo złe i bawić się w jakiś psychofanów... 🙂 

Edited by adamets2
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, adamets2 napisał(a):

"Maszyna wciągała nosem SimRail"

Na litość boską... przestań czytać wybiórczo. Wymagam zbyt wiele? Cytujesz coś selektywnie, wybierasz sobie to co pasuje do Twojej pseudologiki ubranej w beletrystykę i jeszcze używasz słowa polemika? To się nie dzieje... [swoją drogą to co zrobiłeś z cytatem mojej wypowiedzi to jest matactwo godne TVPIS w swoim najlepszym czasie]

Siedzę sobie w tej tematyce od 2004 roku, nie używam jednak argumentu 20 letniej historii bo nie o to chodzi ale czy jeśli napiszę Ci, że jest staropolskie przysłowie "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda" i dodam, że Simrail nie jest darmowy to zrozumiesz, że płacąc możesz czegoś wymagać? 

Prościej byłoby Ci jednak pobrać ową MaSzynę i przeczytać pobieżnie ichnie forum żeby zrozumieć, że nawet darmowy projekt może funkcjonować na takiej umowie społecznej, która daje Ci przynajmniej wrażenie, iż nie jesteś tylko przelewem na  firmowym rachunku bankowym.

Edited by Mywasher
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Mywasher więc Tobie chodzi o coś innego i źle zrozumiałem... Ty piszesz o stosunku jakości do ceny, jak rozumiem - i sam też często się tym kieruję. I w takim wypadku oczywiście możesz mieć rację! Za darmo jest więcej funkcjonalności, więcej wszystkiego niż za płatny produkt i jak rozumiem lepsza komunikacja...

Co do Maszyny nie piszę, że nigdy... Na razie aż tak nie pasjonują mnie pociągi żeby sięgnąć po Maszynę, ale może to się zmienić bo miałem już dwie przymiarki....

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

A ile osób krytykujących cenę albo fakt pt eadlc kupiło / zagrało / ma jakiekolwiek podstawy wypisywać blubry i inne gorzkie żale? Głośno myślę - pewnie nie wszyscy. Dla mnie np SR bije na głowę pozostałe train simy, ale rozumiem, zdania są podzielone. Gdybym został prawnie zmuszony do zakupu jednego train sima, za tysiaka PLN (a żyjemy w kraju, w którym emerytura jest opodatkowana - wszystko jest możliwe) - kupiłbym SR. Czy cena byłaby adekwatna? Wg mnie, nie. Czy tu ktoś kogoś zmusza? Nie. Czy cena jest adekwatna do zawartości? Wg mnie, tak. Lepsze od Maszyny? Wg mnie, tak. A też lepsze od reszty. Wg mnie. To są subiektywne, niekoniecznie racjonalne czasami opinie każdego z nas. Do TS np. warte grzechu tzw. PRO train sety + mission packi bywają dramatycznie droższe. Te dobre paradoksalnie zbierają nierzadko niskie noty, bo "nie działa". Nie rozumiem kategorii "nie polecam bo za drogie". Na Steam to prawie moda ostatnio.

  • Like 2
  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, hyzwar napisał(a):

A ile osób krytykujących cenę albo fakt pt eadlc kupiło / zagrało / ma jakiekolwiek podstawy wypisywać blubry i inne gorzkie żale?

A dlaczego osoby które nie mają DLC mogą go bronić i mówić że jest super? Bo ja dlc chociaż miałem i zagrałem.

Edited by Rafał
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, adamets2 napisał(a):

grafika w Maszynie rodem z Omsi 2 (lub nawet gorzej).

Do Maszyny powstaje obecnie nowy silnik graficzny, z możliwościami aktualnymi na trzecią dekadę obecnego wieku. Robi to jedna osoba w wolnym czasie (ot specyfika projektu) więc prace jeszcze potrwają. Jak już wejdzie i twórcy modeli zaczną robić "pod niego" to skończy się płacz na grafikę w Maszynie.

9 godzin temu, adamets2 napisał(a):

Brak realnych tras... To o czym wiem, a ile jeszcze nie wiem..

W obecnej paczce Maszyny masz już dwie realne: kawałek Lk61 oraz Lk144. W kolejnej paczce dojdą następne dwie linie, obie bez druta. Tego w SR nie uświadczysz. Inne scenerie realne też powstają, chociażby dalszy kawałek lk61 plus mnóstwo linii kolejowych w południowo - wschodniej Polsce. Coś w okolicach Trójmiasta też się tworzy.

Jak koledzy powyżej powiedzieli, najpierw zagraj, potem gadaj. Ja tam nie wypowiadam się o grach, które znam tylko z YT.

  • Like 3
  • I disagree 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, mluczak.kutno napisał(a):

Do Maszyny powstaje obecnie nowy silnik graficzny, z możliwościami aktualnymi na trzecią dekadę obecnego wieku. Robi to jedna osoba w wolnym czasie (ot specyfika projektu) więc prace jeszcze potrwają. Jak już wejdzie i twórcy modeli zaczną robić "pod niego" to skończy się płacz na grafikę w Maszynie.

A to dzięki za info... Jak wyjdzie ten nowy silnik z pewnością się zainteresuję tym tytułem.

A co do SimRail jak tylko będzie save to wrócę do grania... Jak będzie jakaś promka -75% na to DLC Byczka też kupię. Obecnie cena 70zł czy 80zł jest w mojej opinii za wysoka jak na to co oferuje...

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, adamets2 napisał(a):

A co do SimRail jak tylko będzie save to wrócę do grania

W dziale zagranicznym na forum miły Pan z Francji podzielił scenariusz IR na odcinki. Pobrałem, wrzuciłem na dysk ale niestety nie mogę zagrać bo nie mam DLC. Mimo że jest siódemka i świnka jako lokomotywa. Może w tle gdzieś byczek jest i blokuje. Ale jak widać gracze nie czekając na save już zaczęli dzielić scenariusze na odcinki. Obserwuj dział francuski może coś będzie jeszcze.  

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, adamets2 napisał(a):

A co do SimRail jak tylko będzie save to wrócę do grania...

Jak widać, na społeczność i jej pomysłowość można liczyć. Teraz możesz przejechać cała trasę Katowice - Warszawa bez upragnionej funkcji save.

 

  • Thanks 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Tak już po za całą tą sprawą z tym DLC, z tym brakiem różnych zapowiadanych funkcji to SimRail jest naprawdę świetną grą. Ma genialny klimat. Ja po kupieniu w listopadzie to praktycznie 2 tygodnie non stop grałem tylko w to mimo, że moim pierwszym wyborem są autobusy i ciężarówki. Ta gra mnie oczarowała... Z wyjątkiem samouczka z towarem we wszystkie inne scenariusze z różnymi lokomotywami grało mi się super (choć musiałem porobić notatki co po kolei powłączać)... W pociągach jestem raczej arkadkowo- casualowym graczem wychowanym na TSW2/3/4 i SimRail mnie rzucił na łopatki... Uważam wciąż, że gra ma olbrzymi potencjał pokonać TSW, ale naprawdę producenci muszą pomyśleć o przemyślanej strategii zarówno w obszarze cen jak i tego co ma być w pierwszej kolejności jak i komunikacji... Sygnalizowałem na tym forum wielokrotnie poprawę scenerii... Osoby zainteresowane stricte symulatorami pociągów mogą na to nie zwracać aż takiej uwagi, ale reszta już tak... Są już na steam recenzje, że nuda, że wciąż te same widoki za oknem... Samochody Ai jak i pasażerowie są bardzo ładnie oddani, w mojej opinii znacznie lepiej niż w TSW4 (szczególnie samochody) ale można by dodać coś czego nie ma w TSW o czym już wiele razy pisywałem... Wbiegające sarenki? Ostro mnie skrytykowaliście... WB pod koniec lajwa z ET22 też wspominał, że fajnie żeby jakaś sarenka przeleciała... Natomiast mam pełną świadomość, że  do poprawy jest też mnóstwo spraw o których pisze społeczność - choćby te nieszczęsne wycieraczki.... Sporo jeszcze do dodania rzeczy stricte związanych z samą symulacją. Przed Twórcami stoi wiele wyzwań i myślę, że jakoś powinni to wszystko ogarnąć, żeby te różne strategie się spajały...

Pocieszeniem może być droga TML z Fernbusem gdzie pierwsze 3 lata Fernbus był tak zbugowany, że praktycznie niegrywalny... Wyśmiewany przez fanów Omsi 2... Optymalizacja była straszna... Ale TML się nie poddał, a obecnie Polska jest najlepszym DLC jakie wyszło... Optymalizacja jest już bardzo dobra... A po drodze wydali The Bus... TML przetrwał całą falę krytyki (najczęściej słusznej) i robił mozolnie swoje... Mam nadzieję, że tak samo będzie i w tym wypadku...

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

Spójrzmy prawdzie w oczy, głównym hamulcowym projektu jest sam "twórca" aka Simkol bo, to tylko moje przypuszczenie, brak edytora vide narzędzi twórczych jest celowym działaniem nastawionym na bezwzględny zarobek. Z jednej strony nie podcina się gałęzi, na której się siedzi z drugiej jednak strony, przy obecnym zaangażowaniu mamy tu realizację strategii "pies ogrodnika". Będę marudził, narzekał i krytykował bo takie jest moje święte prawo jako nabywcy pewnych obietnic bo chyba tak jak każdy wiedziałem za co płacę. Okropnie, wręcz nieznośnie irytuje mnie próba zakłamywania rzeczywistości okraszona staropolskim: "inni mają gorzej i nie narzekają".

image.png.57f0c178d4ec6f4ee4944c78bbd6b04e.png

Edited by Mywasher
  • Haha 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy