Jump to content

Brak możliwości objęcia dyżurki i składu jako maszynista


Recommended Posts

Po ostatniej aktualizacji z dnia 22.04.2024r, mam problem w trybie wieloosobowym.

1. Dyżurka

Próbując objąć dyżurkę, wpuszcza mnie do niej, ale są na niej braki. Czy to pulpitu kostkowego, czy też na komputerze wszystko jest białe. Po chwili wraca mnie do strony startowej, podając jednocześnie komunikat o utraceniu połączenia z nieznanego powodu. Dzieje się to wielokrotnie. Czasami udaje się to skrócić, wchodząc na dyżurkę komputerową, a nie kostkową.

image.thumb.png.fda82acde3c41421b8b72a571dc2b061.png

2. Maszynista

Tutaj też się to powtarza. Po wybraniu pociągu, ukazuje się ekran logowania. A następnie wraca do ekranu głównego (tak jak na zdjęciu powyżej).

Gram głównie na serwerze PL2.

Ps. Spróbuję grać na innych serwerach PL i sprawdzę, czy tam też się to powtarza.

 

EDIT. 18:26 27.04.2024

Wygląda na to, że problem dotyczy tylko serwera PL2. Na innych daje się grać.

 

EDIT 23:07 27.04.2024

Dołączam jeszcze zapis wideo z PL2. Okazuje się za duży, może uda mi się go jutro odchudzić i załączyć.

Na inne serwery mogę się logować i grać bez problemu.

 

Edited by Tomek_7304
Uzupełnienie informacji
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team
Thank you for reporting this issue. A similar problem has already been reported by other users.
Dziękujemy za zgłoszenie tego problemu. Podobny problem był już zgłaszany przez innych użytkowników.
Link to comment
Share on other sites

Miałem podobny problem, jeżeli masz grę zainstalowaną na dysku HDD to niestety ale musisz się przerzucić na dysk SSD przynajmniej to w moim przypadku pomogło.
Prawdopodobnie długi czas ładowania do serwera skutkuje "zabraniem" dyżurki lub składu przez to wyrzuca cię do menu głównego a jak dobrze wiemy PL2 jest oblegane tym bardziej w godzinach popołudniowych

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, F1_kkus napisał(a):

Miałem podobny problem, jeżeli masz grę zainstalowaną na dysku HDD to niestety ale musisz się przerzucić na dysk SSD przynajmniej to w moim przypadku pomogło.
Prawdopodobnie długi czas ładowania do serwera skutkuje "zabraniem" dyżurki lub składu przez to wyrzuca cię do menu głównego a jak dobrze wiemy PL2 jest oblegane tym bardziej w godzinach popołudniowych

Mam na ssd i też mnie wyrzuca. To nie jest jakieś rocket science, żeby po zarezerwowaniu zasobu monitorować proces ładowania gry ‐ czyli zrobić dynamiczny timeout. To, że komuś się ładuję nieco dłużej nie jest chyba jakąś tragedią. W tym czasie działa bot.

Edited by qbahn
Link to comment
Share on other sites

W dniu 27.04.2024 o 14:41, Tomek_7304 napisał(a):

2. Maszynista

Tutaj też się to powtarza. Po wybraniu pociągu, ukazuje się ekran logowania. A następnie wraca do ekranu głównego (tak jak na zdjęciu powyżej).

Gram głównie na serwerze PL2.

Ps. Spróbuję grać na innych serwerach PL i sprawdzę, czy tam też się to powtarza.

EDIT. 18:26 27.04.2024

Wygląda na to, że problem dotyczy tylko serwera PL2. Na innych daje się grać.

U mnie niestety jest podobnie, PL2 wyrzuca po paru minutach jazdy. 

Link to comment
Share on other sites

Jak wygląda stabilność Twojego łącza internetowego? Może to ma coś wspólnego z kwestią rozłączenia z dosyć przeciążonym serwerem. W jakiej skali masz ping na serwerze PL2?

Link to comment
Share on other sites

Nigdy wcześniej nie było z tym problemu. Wywalanie z serwera zaczeło się po ostatnim updatcie, więc nie sądzę, że to problem z połączeniem/pingiem.

 

Link to comment
Share on other sites

W zdecydowanej większości przypadków nie ma to związku z połączeniem internetowym, pingiem czy dyskami. Pragnę przypomnieć, iż taki problem towarzyszył poprzedniej dużej aktualizacji 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, KOlorowy napisał(a):

Pragnę przypomnieć, iż taki problem towarzyszył poprzedniej dużej aktualizacji 

Wg. mnie to może być związane z równoczesnym wchodzeniem wiecej niż jednej osoby na ten sam zasób. Nierozwiązana jest pewnie kwestia jego poprawnego blokowania. Ale to moja teoria 😉 

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, qbahn napisał(a):

Wg. mnie to może być związane z równoczesnym wchodzeniem wiecej niż jednej osoby na ten sam zasób. Nierozwiązana jest pewnie kwestia jego poprawnego blokowania. Ale to moja teoria 😉 

W sumie, nie głupia teoria

Link to comment
Share on other sites

Teoria prawdziwa. Kiedyś również tak sam miałem. Ładuję się na wolny pociąg na mapie ale ktoś był szybszy i go zgarnął przez co zaraz na mapie pociąg był zajęty. To samo widać na liście składów np pl2 jak szybko znikają niektóre i za chwilkę ktoś już nim jedzie na mapie.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy