Jump to content
Następne podsumowanie tygodnia pojawi się 21.09 | The next summary of the week will be published on 21.09

Paczka zmodernizowanych scenariuszy


budnix

Recommended Posts

 

I think this is my last post with scenarios on this forum. I hope that I will be able to perform further updates directly in Steam Workshop 😄 In this package I present to you 4 modernized scenarios that I have previously published on the forum. By modernized, I mean rewriting them into the LUA language, adding custom sounds and many, many more improvments. 

image.png.a1599ecc1d54cc486e34be7ae620211b.pngimage.png.57182267ef1ce591ea9d3ea42c807f89.pngimage.png.46deef444ad432134ae26bd03b2803f6.pngimage.png.980bc48a2cb0479bb88ae99f6396b45d.png

The package includes

  • TLK 45102 (Katowice - Gdynia Główna)
  • TME 344100 (Tunel - Katowice Janów)
  • TME 404122 (Dabrowa Górnicza Wschodnia - Będzin)
  • TME 944412 (Dabrowa Górnicza Południowa - Zawiercie)

Expect more in the future.

Installation

Unzip the archive in your `Steam\steamapps\common\SimRail\SimRail_Data\StreamingAssets\Sceneries` folder

 

 

33_Budnix_m_1_1.zip

Edited by budnix
Fix TLK scenario
  • Like 25
  • Sad 1
  • Thanks 15
Link to comment
Share on other sites

Super scenariusze, rozmowy na radiu brzmią wreszcie jak prawdziwe. Wielkie podziękowania. Szkoda ,że w scenariuszu zimowym wycieraczka szyby kompletnie nic nie zbiera co utrudnia trochę widoczność.

ps. Fajnie by było wrzucić do tej paczki scenariusz zalany Kraków.

Link to comment
Share on other sites

Na początek TLK do Gdyni. Przejezdne bez problemów, robi wrażenie ilość ruchu AI no i ta komunikacja na radiu 🙂 Przed upgradem to już był fajny scenariusz, teraz jest jeszcze lepiej. Jedyne zastrzeżenie- na stacjach z ph miałem od razu podany przelot. W oryginalnym scenariuszu chyba tak nie było. No cóż, jadę dalej z innym scenariuszem 🙂

Edycja:

404122 zaczyna się w fajnym deszczu, w pewnym momencie jednak pogoda gwałtownie zamienia się w słoneczną z niewielkim zachmurzeniem. Taka sugestia, aby zostawić jedną pogodę przez cały scenariusz 🙂 Tak to przejechany bez problemów.

Edited by mluczak.kutno
Link to comment
Share on other sites

TME 944412 jeżeli to jest programowane i oskryptowane to przy wyjeździe z DGZ jest błąd. Tam są 2 linie jednotorowe 160 i 186. Więc skoro rozkładowa linia 186 jest zamknięta to po pierwsze jadąc po linii 160 nie jedziemy po lewym, po drugie potrzebny jest rozkaz na jazdę w odstępstwie od rj których to w simrail nie ma. Poza tym świetny klimat i dużo ciekawszy scenariusz od tych oryginalnych z gry.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, easy peasy carrot squeezy napisał(a):

Jak tu w scenariuszu TLK zmienic loko na ET22-836?

Jeżeli kupiłeś DLC Cargo Pack, ET22-836 jest bodajże w scenariuszu IR z Katowic do Warszawy i stamtąd można przekopiować jego kod. Najlepiej to zrobić przy użyciu Notepad++. Najpierw wejdź do lokalizacji - "X:\SteamLibrary\steamapps\common\SimRail\SimRail_Data\StreamingAssets\Sceneries\1_KatowiceWarszawa\Scenarios\01_Scenario_IR_Kato_Koz_Wwa_et22" i otwórz notatnikiem plik o nazwie - "mission.lua". Następnie w wyszukiwarkę notatnika wpisz słowo "Player" i wciśnij "Enter". Ukaże się skład zawierający ET22-836. Skopiuj ten ciąg - "201E/ET22-836" i przenieś do scenariusza z TLK 45102 w taki sam sposób, z tym że do pliku - "bootstrap.lua", zastępując EU07-241 - sekcja - "player train", w "locomotives." usuń - "EU07_241_YELLOW_HEAD" i skopiuj - "201E/ET22-836". Ścieżka do TLK 45102, gdzie znajduje się plik - "bootstrap.lua" - "X:\SteamLibrary\steamapps\common\SimRail\SimRail_Data\StreamingAssets\Sceneries\1_KatowiceWarszawa\Scenarios\33_Budnix_m\Scenarios\TLK_45102". Mam nadzieje, że będzie działać i nie wprowadziłem w błąd. Przepraszam najmocniej, dopiero sprawdziłem, czy sposób przeze mnie opisany działa i dobrze, że zostawiłem sobie małą furtkę. 😉 Uruchomiłem TLK 45102 z rzekomo podmienionym "Bykiem" nr 836 i wrzuciło mnie w puste pole. Jednak na logikę, właśnie tak, jak opisałem powyżej, powinna wyglądać podmiana tej lokomotywy. Nie wiem, czy dobrze myślę, ale w scenariuszach od @budnix jest napis, że są one przeznaczone do podstawowej wersji symulatora. W związku z tym, sam mam pytanie do osób zorientowanych w temacie. Czy ww. problem z podmianą lokomotywy jest spowodowany tym, że powyższe scenariusze są przeznaczone do podstawki? Czy może źle coś opisałem? Już wczoraj naszło mnie na zmianę lokomotywy w tym scenariuszu na ET22. 😉 Jeszcze raz przepraszam, że opisany przeze mnie sposób jednak nie działa, ale być może jest to spowodowane tym, że scenariusze te są do podstawowej wersji i jest jakaś "blokada", a może trzeba zmienić gdzieś po prostu jakiś parametr. Bardzo również proszę o pomoc. 🙂 

Edited by skylake
Link to comment
Share on other sites

Ok dzięki spróbuje, 

Cytat

"EU07_241_YELLOW_HEAD" i skopiuj - "201E/ET22-836"

a ja próbowałem podmienić to na ET22_836_YELLOW_HEAD :D, ale widzę, że i Tobie się nie udało z 201E/ET22-836. U mnie respią się same wagony 😄

 

Ogólnie wpis na lokomotywę u Budnixa wygląda tak 

--- player train -- KO_Tm17@10 --
local trainset = SpawnPlayerTrainset("KO_Tm17", 10, false, false, {
Locomotives.EU07_241_YELLOW_HEAD

a wpis w simrailowym scenariuszu tak

PlayerTrainset = SpawnTrainsetOnSignal("Player", FindSignal("KO_Tm14"), 50, true, true, false, true, {
CreateNewSpawnVehicleDescriptor("201E/ET22-836", false)

Trochę się różnią...

Edited by easy peasy carrot squeezy
Link to comment
Share on other sites

Scenariusz TLK 45102 (Katowice - Gdynia Główna) - po tym jak wjechałem w perony w Katowicach i informacji o gotowości do odjazdu, cały czas mam czerwone na semaforze i nie mogę wyjechać. Wywoływanie ZEW1 i ZEW3 nic nie daje. Ktoś ma jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Mephrite napisał(a):

Scenariusz TLK 45102 (Katowice - Gdynia Główna) - po tym jak wjechałem w perony w Katowicach i informacji o gotowości do odjazdu, cały czas mam czerwone na semaforze i nie mogę wyjechać. Wywoływanie ZEW1 i ZEW3 nic nie daje. Ktoś ma jakiś pomysł?

 Musisz nastawić nastawnik kierunkowy na 'Przód' i wtedy semafor będziesz miał odpowiedni. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Caros napisał(a):

 Musisz nastawić nastawnik kierunkowy na 'Przód' i wtedy semafor będziesz miał odpowiedni. 

Nie zadziałało. Co "zadziałało" to zmiana kabiny na tę od strony wagonów. Tyle że w niej np. nie mogłem usiąść w fotelu i na stojąco musiałem operować przyrządami by wjechać i zatrzymać się w peronach. A dopiero po uzyskaniu właściwego sygnału na semaforze zmieniłem kabinę na właściwą.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 28.04.2024 o 21:45, killer23 napisał(a):

Mógłby ktoś bardziej wytłumaczyć jak się to robi żeby było w plikach gry?

 

W dniu 24.04.2024 o 19:43, budnix napisał(a):

Unzip the archive in your `Steam\steamapps\common\SimRail\SimRail_Data\StreamingAssets\Sceneries` folder

Bardziej już się nie da.

EDIT

Ok, teraz już jest najbardziej😉

Rozpakuj archiwum w folderze `Steam\steamapps\common\SimRail\SimRail_Data\StreamingAssets\Sceneries`

 

Edited by bart_dem
Link to comment
Share on other sites

Witam,

pobrałem i jestem zachwycony. Jest parę drobiazgów, ale nie sa uciążliwe :), Scenariusze świetnie zrobione, komunikaty na radiu rewelacja, i tak szczerze mówiąc, to takich właśnie scenerii brakuje w grze. 

Wchodzisz odpalasz loka i jedziesz.......rewelacja. Dziękuję i czekam na więcej. 

 

Pozdrawiam 🍺

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dał ktoś radę przejechać 344100 na Traxxie? Na trzy próby trzy utknięcia, gdzieś między Charsznicami a Gajówką. Prąd dobry, jest sucho a i tak 2700 brutto zabija mi tego Traxxa. W oryginalnym scenariuszu było chyba 500 ton mniej a i tak łatwo nie było 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy