Jump to content
Następne podsumowanie tygodnia pojawi się 21.09 | The next summary of the week will be published on 21.09

Problemy z optymalizacją


MALECKI

Recommended Posts

Z wielu stron słyszałem o problemach graczy z optymalizacją. Jestem trochę zdziwiony, bo u mnie na i5 i GeForce 1050 chodzi naprawdę spoko, choć na średnich ustawieniach. 

Zdarza mi się grać także na telewizorze 70 cali i tam potrafi ciąć. Zauważyłem jednak coś ciekawego. Wystarczy wejść w opcje podczas gry i przesunąć delikatnie suwak limitu klatek - nie ma znaczenia czy w górę czy w dół - i płynność wraca. Ja mam domyślnie 60 fps. Jak coś tnie, przesuwam na 57 lub 63 i śmiga ładnie. Postanowiłem o tym napisać po pierwsze do wiadomości devów, a po drugie dla Was gracze, bo może u kogoś też taka zależność wystąpi i dzięki temu rozgrywka stanie się przyjemniejsza. Pozdrawiam.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja też podpowiem w tym miejscu swój patent. Mam również podobny sprzęt jak powyżej (tj. i5 i GFX 1060) i także gram na średnich ustawieniach ale poprawiłem swoje wrażenia poprzez drobne korekty w domyślnych odległościach generowanych obiektów: odległości rysowania, renderowania infrastruktury kolejowej i torów. Warto poświęcić kilka klatek na sekundę i wydłużyć odległości renderowania o 10-20% a efekt jest rewelacyjny, tak jakbyśmy przesiedli się na zupełnie inny mocniejszy komputer. Polecam sprawdzić

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy