Jump to content

Następna Stacja dla dyżurnego


Recommended Posts

16 godzin temu, Prądzik napisał(a):

Kiedy mniej więcej będzie dodana?

Twórcy wspominali, że chcą dodawać nową stację co ok. 2tyg. 
Ostatnia stacja dokładniej "Sosnowiec Południowy" pojawił się tydzień temu w poniedziałek.
Więc idzikowice powinny się pojawić jakoś w niedzielę/poniedziałek (19/20 Luty)

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Jakiś Bartuś napisał(a):

Twórcy wspominali, że chcą dodawać nową stację co ok. 2tyg. 
Ostatnia stacja dokładniej "Sosnowiec Południowy" pojawił się tydzień temu w poniedziałek.
Więc idzikowice powinny się pojawić jakoś w niedzielę/poniedziałek (19/20 Luty)

Dokładnie. Być może wtedy będzie też nowy update. 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 13.02.2023 o 14:17, Krisu TV napisał(a):

Ja jeszcze tylko dodam,może Idzikowice będą nastawnią z układem kostkowym. 

Szczerze mam nadzieję że nie, raz że jest to stacja na CMK, a po drugie aktualnie znajdują się tam urządzenia komputerowe  

Link to comment
Share on other sites

 

3 godziny temu, blazej870 napisał(a):

aktualnie znajdują się tam urządzenia komputerowe  

Tak, ale z tego co wiem to stan stacji i szlaków w simrailu jest z 2019 a wtedy był tam jeszcze kostkowy.

Edited by wiktom
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Sector76 napisał(a):

Stan jest z 2018.

No jakoś w tych okolicach...
Wiem, że ok. 2020 skończyli pracę nad Idzikowcami i prędkość wynosi tam 200km/h.
Przy okazji zwiększono prędkość na niektórych rozjazdach do 100km/h itp. Ogólnie cały odcinek gdzie maksymalna prędkość wynosiła 160km/h zwiększyli do 200km/h (Na CMK)
Ciekawi mnie czy twórcy w przyszłości tereny z "podstawki" (czyli aktualne) przerobią na aktualniejsze np. z 2021/2022 
Mogę coś pomylić, bo nie znam się jakoś bardzo na pociągach itp. więc mnie możecie poprawić.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, FluffyAdmiral napisał(a):

Ano, duża, tylko w SimRail będzie tam troche nudno bo na CMK ruch jest dość mały. 

To jest ideal stacja dla dyżurnego bez doświadczenia -a mam nadzieje że ruch na tej stacji bedzie średni.Bo w chwili obecnej ruch jest mały na takich  posterunkach jak Pilchowice czy Opoczno Południe tam poprostu ruch jest znikomy.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Orzeł85A napisał(a):

To jest ideal stacja dla dyżurnego bez doświadczenia -a mam nadzieje że ruch na tej stacji bedzie średni.Bo w chwili obecnej ruch jest mały na takich  posterunkach jak Pilchowice czy Opoczno Południe tam poprostu ruch jest znikomy.

Niekoniecznie będzie to stacja dla dyżurnego bez doświadczenia, ponieważ najprawdopodobniej w Idzikowicach będzie układ kostkowy. Najprostszą stacją jak na razie są Pilichowice

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Krisu TV napisał(a):

Niekoniecznie będzie to stacja dla dyżurnego bez doświadczenia, ponieważ najprawdopodobniej w Idzikowicach będzie układ kostkowy. Najprostszą stacją jak na razie są Pilichowice

Na Pilchowicach nie nauczysz się SPK a na Idzikowice jest taka szansa obecnie taką role pełni Będzin i doskonale się sprawdza w tej roli.

Link to comment
Share on other sites

Też jestem ciekaw czy twórcy przy dodaniu Idzikowic dodadzą ruch na linii nr. 22 Tomaszów Mazowiecki - Radom Główny, żeby jakieś pociągi stamtąd wyjeżdżały i wjeżdżały.
Raz, że trochę zwiększyłoby ruch na CMK, a dwa to stacja byłaby trochę trudniejsza.

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Jest już potwierdzone, że w poniedziałek lub wtorek zostaną dodane Idzikowice wraz z pociągami towarowymi wjeżdżającymi z Radzic do Idzikowic i zjeżdżającymi z CMK w Włoszczowie na Żelisławice (oraz w przeciwnym kierunku). Udało mi się nawet jednym przejechać przedpremierowo. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, REGIOPOL napisał(a):

Jest już potwierdzone, że w poniedziałek lub wtorek zostaną dodane Idzikowice wraz z pociągami towarowymi wjeżdżającymi z Radzic do Idzikowic i zjeżdżającymi z CMK w Włoszczowie na Żelisławice (oraz w przeciwnym kierunku). Udało mi się nawet jednym przejechać przedpremierowo. 

I to jest bardzo dobra wiadomość. Co do towarów, to zauważyłem, że w ogóle na CMK pojawiły się towary, które do tej pory, były tylko w regionie Dolnego Śląska. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 17.02.2023 o 09:04, Krisu TV napisał(a):

Niekoniecznie będzie to stacja dla dyżurnego bez doświadczenia, ponieważ najprawdopodobniej w Idzikowicach będzie układ kostkowy. Najprostszą stacją jak na razie są Pilichowice

Co do Pilichowic iż jest tak naprawdę najprostszą stacją to nie wiem. Trzeba z dużym wyprzedzenie podejmować niektóre działania we współpracy z Opocznem.

Aktualnie nawet bot puszcza składy na Opoczno torem zasadniczym nr2 co powoduje fajny korek i zjeżdżają się przed wjazd na Opoczno 3 składy EC, EIC, EIC w takiej kolejności. EC nie wjedzie do momentu kiedy to EC z Wawy nie wyjedzie i wszystko sobie stoi. Tak jak EC są przyspieszone i mogą sobie poczekać tak EIC zaczną generować opóźnienie.

Stację znam z doświadczenia zarówno Opoczno jak i Pilichowice i mogę powiedzieć że do pewnego czasu nawet BOT puszczał na Opoczno po torze nr1 EIC po to by mógł spokojnie przelecieć i minąć dwa EC jednego czekającego na wjazd i drugiego w stacjach. Teraz tak nie jest. 
 

Dlatego też uważam że na tym odcinku CMKi zrobiło się niezbyt przyjemnie jeśli nie ma na Pilichowicach i na Opocznie dwóch graczy którzy ze sobą współpracują i wiedzą jak przygotować przebiegi na tor "lewy" czyli obsługa SBL to nie jest ciekawie. Wielokrotnie siedząc na Opocznie proszę dyżurnego z wyprzedzeniem o przygotowanie SBL dla toru nr1.
Odpowiedź jest pozytywna po czym widzę że przygotowuje przebiegi na wprost. Na Opocznie widać semafor wyjazdowy na którym torze świeci a ponad to jak nie zmieni SBL to nie wyśle. Człowiek czeka i się nie doczeka. Nagle ma 3 pociągi na jednym torze które będą czekać za EC który czeka na wjazd w perony.

Tak że doświadczenie trzeba mieć. A jak się nie ma to trzeba poprosić o pomoc.
Tak trzeba poprosić o pomoc, również mogę powiedzieć że będąc na Pilichowicach poinstruowałem dyżurnego co ma robić ze zmianą SBL przyjęcie i nadanie kierunku.
Wszystko przebiegło sprawnie i udało się przeprowadzić w sposób płynny ruch. Jako że dyżurny prawdopodobnie po raz pierwszy obsługiwał SBL na kafelkowym to owszem opóźnienie się pojawiło ale było to na poziomie 1 minuty może 2. A nie 15 lub więcej.

Tak samo Pilichowice powinny współpracować z Olszamowicami. Bowiem w drugą stronę czasami też trzeba pewne aspekty przewidzieć i zrobić małą roszadę. Gdyż w omawianej sytuacji wyżej EC z Wawy. Wylatuje praktycznie przed nos EIC jadącego w tym samym kierunku. Jeśli na Olszamowicach jest ktoś ogarnięty to można zrobić małą przekładkę i EC do Olszamowic po "lewym" a EIC do Olszamowic po zasadniczym. I też będzie płynnie. 

Tak że na Pilichowicach dużo się dzieje jak na posterunek typowo przelotowy. Oczywiście jest to falowe i są przerwy, przerwy które spokojnie mogą zostać wypełnione i tak też będzie bowiem są zaplanowane pociągi towarowe Żelisławice -> Idzikowice i z powrotem. Które będą śmigać właśnie w tych okienkach. W niedzielę miałem bowiem przyjemność odprawić towarowego na Opocznie. Był też on ujęty w rozkładzie jazdy którego używam że tak powiem z Francuskiego serwera. Później nastąpiła masa restartów i towarowe zostały wstrzymane.

Moim skromnym zdaniem nie powinno się rozpatrywać indywidualnie konkretnego posterunku/stacji ale bardziej jako część jednej sieci który musi współpracować z posterunkami do niego przylegającymi. Tak bowiem powinniśmy do tego podchodzić. No i analiza rozkładu, znajomość prędkości szlakowych ale też znajomość prędkości dla danych składów jakie mogą rozwijać na konkretnym szlaku. Bowiem raz ograniczenie szlakowe wyrówna ten aspekt, a dwa będzie trzeba brać pod uwagę prędkości pociągów.
Tak jak to właśnie jest na tym odcinku CMKi szlakowa do Idzikowic bodajże od Włoszczowej jest Vmax160, Gdzie tylko EIC tyle pojadą natomiast EC 125 albo 140 (EU08) i to trzeba brać też pod uwagę, jak i odległość między posterunkami a także to czy jakiś pociąg gdzieś się nie zatrzymuje. 
Po to są te telefony i możliwość skomunikowanie się z posterunkami obok, czy to werbalnie czy to za pomocą czatu pisanego. A nie tylko po to by podać informację co wyjechało. Choć ostatnio nawet z tym są problemy.
Natomiast na maszynistów nieogarniętych nic nie poradzimy, jeśli jakiś jedzie EIC 125-128 na szlaku z Vmax 160 to niestety ja za to nie odpowiadam. 
I uważam że takich graczy należy zgłaszać jako troli. Ale to już powinien zgłaszać maszynista który za takim "misiaczkiem" jedzie 🙂 I nie dotyczy to EIC bo i na EC zdarza się że zamiast 125 czy te 140 od niedawna, są tacy co jadą na CMK z zawrotną prędkością 78km/h
Tak, pewnie powiecie że dyżurny powinien do takiego zagadać coś mu powiedzieć, otóż podarowałem sobie bo zazwyczaj komunikaty nie docierają.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 2 / 28
          • Percentage filling 7%
          • Most players 90
      • PL3
      • pl3
      • 0 / 75
          • Percentage filling 0%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 0 / 78
          • Percentage filling 0%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 1 / 32
          • Percentage filling 3%
          • Most players 80
      • EN2
      • en2
      • 0 / 78
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 0 / 77
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 1 / 28
          • Percentage filling 4%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 0 / 28
          • Percentage filling 0%
          • Most players 66
      • DE4
      • de4
      • 0 / 77
          • Percentage filling 0%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 4 / 28
          • Percentage filling 14%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 0 / 31
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 82
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 0 / 28
          • Percentage filling 0%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 1 / 27
          • Percentage filling 4%
          • Most players 27
      • PL3
      • pl3
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • PL4
      • pl4
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • PL8
      • pl8
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 2 / 27
          • Percentage filling 7%
          • Most players 27
      • EN2
      • en2
      • 4 / 27
          • Percentage filling 15%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 1 / 27
          • Percentage filling 4%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 1 / 27
          • Percentage filling 4%
          • Most players 27
      • DE3
      • de3
      • 1 / 27
          • Percentage filling 4%
          • Most players 27
      • DE4
      • de4
      • 2 / 27
          • Percentage filling 7%
          • Most players 24
      • UA1
      • ua1
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 20 / 1129 Total players
    • 2% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy