Jump to content

Tobii Eye Tracker 4C Urządzenie do sterowania grami za pomocą wzroku


fangul

Recommended Posts

Kup sobie jakiegoś freetraka niż 4c np. freetrack Laserclip.  Laserclip freetrack odpowiednik trackir 5

Tobi 4c ma znaczni większe opóźnienie wejściowe, znacznie większy dryf-pływanie niż produkty na podczerwień, nigdy nie czuję że mogę utrzymać obraz w jednym miejscu , mniej gier go obsługuje.  Plusy takie że nie musisz niczego mieć na głowie. Generalnie jeżeli zależy ci na dokładności, precyzji i responsywności to urządzenia na podczerwień wygrywają a jeżeli na 1 miejscu jest wygoda to tobii.   Takie jest moje osobiste zdanie 😉 

Freetrack Laserclip ma już gotowy profil pod Simrail-a.  Później wrzucę filmik jak działa. 

Edited by Marcin Szczecin
  • Like 1
  • Thanks 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Wypróbowałem TrackIR i działa bezproblemowo.

Musisz się jednak zastanowić czy faktycznie chcesz używać takie urządzenie gdyż jest na początku dość "dziwnie". Tracka mam już ponad 10lat i pierwotnie kupiłem go do latania helikopterami w Armie. I trochę mi to zajęło zanim się przyzwyczaiłem do niego. Ale człowiek człowiekowi nierówny.

Osobiście jednak jeżdżę bez niego.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, olo101 napisał(a):

Osobiście jednak jeżdżę bez niego.

A ja nie wyobrażam już sobie jazdy bez TrackIRa. Wszędzie sięgnę, wszędzie spojrzę, żeby przełączyć coś na szafie za plecami, wystarczy, że się obejrzę za siebie i odchylę, nie muszę wstawać, ani nic z tych rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Niezły sprzęcik do latania. Przepustnica z kompletu? Osobiście używam Saiteka X52.

Tak na marginesie. Sprawdziłem  ten konfig dla SimRaila i szczerze mówiąć, wolę ten od DCSa

Edited by MavPL
Link to comment
Share on other sites

Generalnie sprzęt z tych tańszych Thrustmaster T16000M FCS HOTAS - ale powiem szczerze rewelacyjny zestaw - sam Joy na czujnikach Halla więc bardzo precyzyjny bez martwego pola - lekko i przyjemnie się nim operuje a przepustnica to bardzo prosty model,  ale daje radę - mam już kupę lat. Miałem też zestaw od Thrumaster Warthog - solidny, ciężki metalowy ale to była po po prostu porażka. Twarda sprężyna  - ciągła walka z drążkiem, przepustnica tylko do DCS - nie polecam. Za to zbieram kasę na 

Przepustnica Virpil VPC MongoosT-50CM3 Throttle + jakiś drążek od nich - zestaw marzenie 😉 no ale koniec tego offtopa 😉 

Tak jak pisałem te profile nie różnią się wiele - dlatego praktycznie każdy można wybrać i będzie hulał 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Od kilku dni testuje inne rozwiązanie, oparte na OpenTrack, ale zbieranie danych jest ze zwykłej kamery (po usb, albo w budowanej w laptop, komputer, monitor), a interpretacja ruchów jest za pomocą AI, z kamery, obliczenia po stronie procesora, u mnie zżera 5-6% procesora.

Projekt darmowy, faza alpha, ale działa perfect, minimalnie gorzej niż TrackIR, ale można to uruchomić za free !

 

https://github.com/AIRLegend/aitrack/releases

 

Instrukcja instalacji:


Oczywiście działa z SimRail i dla mnie to jest gamechanger. Wcześniej miałem FreeTracka na diodach, doczepiany do słuchawek. Denerwował mnie zawsze kabel (wiem jest też diy wersja bezprzewodowa), te diody doczepiane do głowy. Do tego synchronizacja się gubiła w czasie, więc trzeba centrować. Tutaj działa to perfekt, wykrywanie twarzy i identyfikacja i przełożenie na ruch. 

 

W SimRail wystarczy ustawić osie na boki do góry i skonfigurować sobie pod siebie miejsce patrzenia i voila! Ja na TrackIR jeżdzę zawsze w SR, polecam spróbować!


Jakby ktoś miał problem pomogę

Edited by Conrad
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Conrad napisał(a):

Od kilku dni testuje inne rozwiązanie, oparte na OpenTrack, ale zbieranie danych jest ze zwykłej kamery (po usb, albo w budowanej w laptop, komputer, monitor), a interpretacja ruchów jest za pomocą AI, z kamery, obliczenia po stronie procesora, u mnie zżera 5-6% procesora.

Projekt darmowy, faza alpha, ale działa perfect, minimalnie gorzej niż TrackIR, ale można to uruchomić za free !

https://github.com/AIRLegend/aitrack/releases

Instrukcja instalacji:


Oczywiście działa z SimRail i dla mnie to jest gamechanger. Wcześniej miałem FreeTracka na diodach, doczepiany do słuchawek. Denerwował mnie zawsze kabel (wiem jest też diy wersja bezprzewodowa), te diody doczepiane do głowy. Do tego synchronizacja się gubiła w czasie, więc trzeba centrować. Tutaj działa to perfekt, wykrywanie twarzy i identyfikacja i przełożenie na ruch. 

W SimRail wystarczy ustawić osie na boki do góry i skonfigurować sobie pod siebie miejsce patrzenia i voila! Ja na TrackIR jeżdzę zawsze w SR, polecam spróbować!


Jakby ktoś miał problem pomogę

Ściągnałem, zainstalowałem i sprawdziłem. Powiem tak - sama konfiguracja jest bajecznie prosta. Pan z filmu wszystko tłumaczy i nawet osoba, której angielski jest na poziomie "Kali jeść, Kali pić" i nigdy nie miała do czynienia z takimi rzeczami, poradzi sobie (tak, mowa o mnie). Jak wrażenia? Dla mnie bomba! Ułatwia mi to prowadzenie pociągu i jest przyjemne w odbiorze - kwestia przyzwyczajenia się tak naprawdę. I co najważniejsze, za darmo 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Testowałem tego darmowego aitracka - działa, konfiguracja jest prosta. Tylko jak to ustawić, żeby obraz cały czas nie był w ruchu? Jednak nie da się siedzieć cały czas idealnie nieruchomo przed ekranem, drobne ruchy głową są i cały obraz skacze. W tym filmiku z instrukcją człowiek pokazuje kabinę myśliwca i jemu obraz nie skacze - rusza się tylko wtedy, gdy zrobi konkretny ruch głową. Dodam, że wszystkie parametry ustawiłem wg tego filmiku.

Link to comment
Share on other sites

Nie bój się bawić suwakami w OpenTrack, zrób sobie pliki ini pod SimRail i eksperymentuj. Wrzucę kilka screenów, ale za jakiś czas, gdyż obecnie zdala od kompa jestem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
W dniu 21.01.2024 o 15:28, KOlorowy napisał(a):

(...) kwestia przyzwyczajenia się tak naprawdę. I co najważniejsze, za darmo 😁

Za darmo to uczciwa cena. 😏

Natomiast ja bym się bał dokarmiać AI swoją gębą. Cholera wie jak to potem zostanie wykorzystane i przez kogo. Co innego śledzenie współrzędnych trzech kulek na podczerwieni, a co innego płacenie gębą i live feedem z własnego mieszkania do AI... :/ Nie mówiąc nawet o tym, że ja to generalnie zwalczam wszelkie kamery czarnymi taśmami klejącymi. Ale ja to pewnie "dziwny" jestem, młode pokolenie wychowane w klatce i pod kamerami zapewne nie widzi żadnego problemu...

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
W dniu 21.01.2024 o 10:49, Conrad napisał(a):

Jakby ktoś miał problem pomogę

Ja obecnie testuję FaceTrackNoIR - miałeś może też i co jest lepsze: Aitrack czy FaceTrackNoIR? Też nie chcę mieć jakiejś czapeczki z diodami. Generalnie u mnie jest złożony problem bo gram przed TV więc kamerkę mam na zmontowanym przez siebie na specjalnym stojaku. A drugi problem jest taki, że gram w nocy i na ciemnych scenach czasami mi gubi obraz. Może miałem mylne zdanie, ale wydawało mi się, że FaceTrackNoIR to dokładnie to samo co Aitrack tylko inna grafika w menu i suwakach. Tak jest? Czy np. Aitracka jest bardziej stabilny?

A co sądzisz o Tobii w najnowszej wersji 5 - może tam już nie ma takich opóźnień jak w 4c? Bo też myślę nad tym Tobii.

Pytania raczej ogólnie pod symulatory, niekoniecznie SimRail.

edit// teraz zauważyłem, że AiTrack jest jedynie oparty o OpenTracka więc FaceTrackNoIR wydaje się chyba jednak lepszym rozwiązaniem.

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

W dniu 24.01.2024 o 08:00, broniewskijarek napisał(a):

Tylko jak to ustawić, żeby obraz cały czas nie był w ruchu? Jednak nie da się siedzieć cały czas idealnie nieruchomo przed ekranem, drobne ruchy głową są i cały obraz skacze.

W FaceTrackNoIR trzeba bawić się suwakami z filtra EWMA. Wczoraj jak grałem w ATS to musiałem przesunąć aż do 62/79/10 żeby obraz się ustabilizował. Co ciekawe np. w Fernbusie wystarczyła połowa tego. Duży wpływ może mieć oświetlenie.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 22.01.2024 o 15:18, Kristof napisał(a):

A czy jest możliwość korzystania z tego w ciemnym pomieszczeniu czy musimy mieć oświetloną twarz?

W Tobii na pewno można być w ciemności. Co do FaceTrackNoIR to powinno być oświetlenie, ale jak jest jasny monitor/TV daje od siebie oświetlenie... Jak jadę w jakimś symulatorze w ciągu dnia to działa bezproblemowo. W nocy czasami gubi. W SimRail jeszcze nie sprawdzałem, ale w czasie jazdy nocą jest mało świateł w kabinie (jak oczywiście nie włączy się oświetlenia kabiny) więc może tu mocno gubić FaceTrackNoIR i podejrzewam, że Aitrack

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

W dniu 3.04.2024 o 13:41, adamets2 napisał(a):

W FaceTrackNoIR trzeba bawić się suwakami z filtra EWMA. Wczoraj jak grałem w ATS to musiałem przesunąć aż do 62/79/10 żeby obraz się ustabilizował. Co ciekawe np. w Fernbusie wystarczyła połowa tego. Duży wpływ może mieć oświetlenie.

Dzięki za sugestię, ale na razie odpuściłem ten temat.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 3 / 64
          • Percentage filling 5%
          • Most players 90
      • PL3
      • pl3
      • 0 / 64
          • Percentage filling 0%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 0 / 64
          • Percentage filling 0%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 0 / 56
          • Percentage filling 0%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 0 / 0
          • Percentage filling 0%
          • Most players 80
      • EN2
      • en2
      • 0 / 0
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 0 / 0
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 2 / 64
          • Percentage filling 3%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 0 / 64
          • Percentage filling 0%
          • Most players 66
      • DE4
      • de4
      • 0 / 63
          • Percentage filling 0%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 0 / 98
          • Percentage filling 0%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 1 / 78
          • Percentage filling 1%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 1 / 82
          • Percentage filling 1%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 1 / 90
          • Percentage filling 1%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 0 / 80
          • Percentage filling 0%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 4 / 27
          • Percentage filling 15%
          • Most players 27
      • PL3
      • pl3
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • PL4
      • pl4
      • 1 / 27
          • Percentage filling 4%
          • Most players 27
      • PL8
      • pl8
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • EN2
      • en2
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 0 / 0
          • Percentage filling 0%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 5 / 27
          • Percentage filling 19%
          • Most players 27
      • DE3
      • de3
      • 1 / 27
          • Percentage filling 4%
          • Most players 27
      • DE4
      • de4
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 24
      • UA1
      • ua1
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 0 / 27
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 2 / 27
          • Percentage filling 7%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 21 / 1245 Total players
    • 2% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy